26 Ağustos 1071

1
132

Kadir Mısırlıoğlu nam fesli meczup cumartesi sohbetleri adıyla ağzına geleni söylemiş; Türkiye’deki izlenme sayısı 100 bin. Ajdar diye bir hasta şarkı söylüyorum diye bağırıp çağırmış; Türkiye’deki izlenme sayısı 4 milyon 300 bin. Nihat denilen doğan görünümlü şahinin Hanife ile girdiği polemiğin Türkiye’deki izlenme sayısı 572 bin.

Aleyna Tilki diye bir kız çocuğu güya şarkı söylemiş ve Türkiye’de 317 milyon kere izlenmiş. Şampiyona Şeker adlı zırvalığın izlenme sayısı ise 29 milyon. Ebru Polat diye bir şarkıcı varmış. Vallahi ilk defa duydum. Ahali pek sevmiş olacak ki 4 milyon 500 bin kere izlenmiş. Enes Batur diye bir youtuber varmış. Küçük oğlumdan duydum; osursa 2 milyon tıklanıyormuş.

Ertuğrul 1890 adlı sinema yapımının ilk üç günlük gişesi 93 bin. Fakat sanat sever milletimiz Recep İvedik denen hanzoyu nasıl beğenmişse ilk üç günlük gişesi 1 milyon 641 bin. Modern pezevenklik yapan evlilik programlarının takipçilerini saymadım bile.

Acaba diyorum, Sultan Alparslan milletinin şu pespaye halini bilse Anadolu’yu feth edip Bizans’a komşu olur muydu?

1 YORUM

  1. öncelikle tespitleriniz için tebrik ederim ve “birilerinin” bu saçmalıkları dile getirdiğini görmekten duyduğum mutluluğu brlirtmek isterim ki, bu “birileri” sizin gibi nadide beyinler olunca daha bi seviniyor insan….Hani bir söz varya “şimdi kalsa fatih görse istanbulu ne halde tekrar kılıç kulanır ahali ecnebi diye” o dönemi yaşıyoruz, küçük beyinler küçük insanların popüler kültür dayatmasını modernlik sanarken memleket ayağımızın altından kayıp gidiyor…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here