Ana Sayfa Gündem Akar ABD Genelkurmay Başkanı İle Görüşecek

Akar ABD Genelkurmay Başkanı İle Görüşecek

0
40

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford ile bugün  bir araya gelmesi bekleniyor.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre Orgeneral Akar, NATO Askeri Komite Genelkurmay Başkanları Toplantısı için Belçika’nın başkenti Brüksel’e gitti. Toplantıya katılacak Akar’ın bu kapsamda bugün bazı ikili görüşmeler de gerçekleştirmesi öngörülüyor. Temaslardan en önemlisi ise ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Dunford ile yapacağı görüşme olacak.

Silahlı Kuvvetlerimizin Afrin’deki terör örgütü hedeflerine yönelik olası operasyonu öncesindeki görüşmede, Suriye’deki gelişmelerin yanı sıra bölgesel güvenlik sorunlarının ele alınması bekleniyor. ABD’nin terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı YPG öncülüğündeki SDG’nin komutasında 30 bin kişilik sınır gücü oluşturma kararını açıklamasının ardından gerçekleşmesi ise görüşmeyi önemli kılan diğer bir unsur olarak dikkati çekiyor.

Orgeneral Akar, dün 15 Ocak akşam saatlerinde de ABD Avrupa Kuvvetler Komutanı Orgeneral Curtis M. Scaparrotti ile bir görüşme gerçekleştirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here