Metrobüsler de Güven Timleri Görevde

0
46

Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan, oluşturulan ’güven timleri’nin metrobüslerin olduğu bölgelere de yerleştirilmesine karar verdi.

Avcılar Emniyet Müdürü Bülent Yeşilyurt ile birlikte ilçedeki üniversite metrobüs durağına giden ve yerleştirilen timlere başarı dileyen Kaymakam Doğan, “Timlerimiz çeşitli kılık ve kıyafette görev yapmaya başladı. Vatandaşımızın can ve mal güvenliği için suçluların beklemediği yerde, beklemediği zamanda ve beklemediği kılıkta görev yapacaklar. Simitçi, kestaneci, pazarcı, çöp toplayan gibi hareket ederek suçluların yakalanması yapılacaktır. İyilerin yardımcısı suçluların korkulu rüyası olacaktır” dedi.

Ayrıca; Metrobüste ve duraklarda görev yapan ‘güven timleri’ Avcılar’daki Mustafa Kemal Paşa durağında metrobüsün orta kısmında daha sonra E.G. isimli bir kişinin hızla zıt yöndeki araca doğru koşması üzerine takibe başladı.

Timler, durak içerisindeki yakaladıkları şüpheliyi durdurup, indiği metrobüsteki kişilerin eşyalarını kontrol etmelerini istedi. Bir yolcu, sağ cebinde paket lastiğe sarılı 2.200 TL’sinin olmadığını söyleyince durdurulan şüphelinin üzeri arandı. Şüphelinin üzerinde parası çalınan kişinin tarif ettiği gibi lastiğe sarılı 2200 TL’nin yanı sıra 1095 TL bulundu. E.G. gözaltına alınırken, soruşturmaya başlandı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here