Şehitkamil Belediyesinden, PKK Propangandası

0
69

Gaziantep’in merkez ilçesi olan Şehitkâmil Belediyesi, parklarda vatandaşlar kitap okusun diye, Sokak Kütüphanesi kurdu. Parktaki kütüphanede hain terör örgütü PKK’yı ve terörist başı Abdullah Öcalan’ı öven kitapların yer alması vatandaşların haklı tepkilerine neden oldu. Basına yansıyan bilgiye göre,  Vatandaşların tepkileri üzerine yetkililer kitapları toplattı.

AKParti belediyesi olan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu tarafından ‘Al Götür Oku Getir’ kampanyası kapsamında hayata geçirilen ‘Sokak Kütüphanesi’ projesinde bir skandala imza atıldı. Proje kapsamında kütüphanede dağıtılan bazı kitapların hain terör örgütü PKK’yı ve terörist başı Abdullah Öcalan’ı övmesi tepkileri de beraberinde getirdi.

Abdulbaki Erdoğmuş ve Mehmet Bekaroğlu’nun yazdığı “Mahzun Mezapotamya PKK ve Kürt Ulusalcılığın İnşası” başlıklı terör örgütü PKK’nın elebaşı Öcalan’ın, Mesud Barzani’nin kapak olduğu kitabında terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’ı öven cümleler olması dikkatlerden kaçmadı.

Terör örgütü PKK propagandası yapılan skandal sözler; “Daha açık söylemek gerekirse, artık bir “Öcalanizm” gerçeği vardır. Bu gerçeği neden kimse görmek istemiyor? Kemalizm nasıl Türk ulusalcılığın ideolojiyse, bu da, Kürt ulusalcılığının ideolojisidir.

Abdullah Öcalan, inşa edilen yeni Kürt ulusalcılığının önderi konumundadır. Yüz binlerin: “Serok Apo” veya “Öcalan irademiz” paralelinde ortaya koyduğu siyasal duruş, bunu sevmek, onu yüceltmekten ibaret değildir.”

Kitabın, Belediye’ye ait yayınevi olması’da dikkatlerden kaçmadı.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here