Sinan Çetinin ”Psikopat” Oğlu’na Yeni Ceza

0
57

Polisimizi şehit eden, Balkondan kurşun yağdıran, sürücü ehliyetini Hakkari’den alan Sinan Çetinin oğlu’na Beyoğlu Asmalımescit’te 2013’te karıştığı kavgada, muşta kullandığı iddiasıyla “Kasten yaralama” ve “Tehdit” suçundan toplam 6 bin lira adli para cezası verildi. Çetin’in kavga ettiği Ahmet İhsan Tigrel ise haksız tahrik altında kasten yaralama suçundan bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

İstanbul 50. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 5.celsesi görülen duruşmaya, müşteki-sanık Rüzgar Çetin ile müşteki-sanık Ahmet İhsan Tigrel katılmadı. Her iki kişiyi avukatları temsil etti.

Rüzgar Çetin’in avukatı müvekkilinin kullandığı iddia edilen muştanın ele geçirilmediğini söyleyerek “Bilirkişi raporu bunun kül tablası olduğuna yöneliktir. Bu nedenle ruhsatsız silah bulundurmak suçundan müvekkilimin beraatini talep ederim. Silahla yaralama suçunun da sübuta ermediğini düşünüyoruz” diyerek müvekkilinin tehdit, hakaret suçlarını da işlemediğini öne sürdü. Ahmet İhsan Tigrel’in avukatı ise Çetin’in cezalandırılmasını talep etti.

MESAJ YOLUYLA TEHDİTE CEZA

Mahkeme kararında, Rüzgar Çetin’in “Ruhsatsız silah bulundurmak” ve “Hakaret” suçlarını işlediğinin sabit olmaması nedeniyle beraatine karar verdi. Rüzgar Çetin’in, Ahmet İhsan Tigrel’e yönelik “Kasten yaralama” suçundan silahtan sayılan muşta benzeri bir aletle gerçekleştirdiği gerekçesiyle 3 bin lira adli para cezasına çarptırdı. Rüzgar Çetin’in gönderdiği mesajlarla tehdit suçunu işlediği de belirtilerek 3 bin lira adli para cezası verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here