1. Haberler
  2. Türk Dünyası
  3. Aliyev ve Aripov’dan Özbekistan-Azerbaycan İşbirliğine Tam Destek

Aliyev ve Aripov’dan Özbekistan-Azerbaycan İşbirliğine Tam Destek

Aliyev ve Aripov’dan Özbekistan-Azerbaycan İşbirliğine Tam Destek

Özbekistan Başbakanı Abdulla Aripov, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir araya geldi. Azerbaycan Cumhurbaşkanlığından verilen bilgiye göre, Aripov Azerbaycan ziyareti kapsamında Aliyev ile görüştü.

Aliyev, Özbekistan ile ilişkilerinin her geçen yıl daha da güçlendiğini, iki ülke arasında işbirliğinin daha da genişletilmesi için yeni projelerin hayata geçirileceğini ifade etti. Aripov ise Aliyev’in 9 Temmuz’da Özbekistan’da gerçekleşen seçimlerde Şevket Mirziyoyev’in yeniden cumhurbaşkanı seçilmesini kutlayan ilk lider olduğunu hatırlatarak, bunun iki ülke ve iki lider arasındaki kardeşlik ve dostluğun bir göstergesi olduğunu kaydetti.

Aripov, Aliyev’in liderliğinde Azerbaycan’ın büyük başarılar kazandığını, ülkenin toprak bütünlüğünün sağlanmasının çok önemli olduğunu belirtti. İki başbakan, Orta Koridor projesinin önemini vurgulayarak, Azerbaycan’da kurulan serbest ekonomik bölgeye Özbekistan firmalarının katılımı ve hükümetler arası komisyonun çalışmaları gibi konuları görüştü.

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Aliyev ve Aripov’dan Özbekistan-Azerbaycan İşbirliğine Tam Destek
Yorum Yap