1. Haberler
  2. Kişiler ve Olaylar
  3. Arnold Schwarzenegger kimdir?

Arnold Schwarzenegger kimdir?

Arnold Schwarzenegger kimdir?

Arnold Schwarzenegger kimdir? Ne iş yapar? Evli midir?

Avusturya doğumlu Amerikalı sporcu, aktör ve politikacı olan Arnold Schwarzenegger, 2003-11 yılları arasında Kaliforniya Eyaleti Valisi olarak görev yapmıştır. Sinema kariyerinde özellikle Terminatör filmleriyle ünlenmiştir. Schwarzenegger, 35. ABD Başkanı John F. Kennedy’nin yeğeni Maria Shriver ile evlenmiş ancak 2011’de boşanmıştır.

ABD’li aktör ve eski vali Arnold Schwarzenegger, vücut geliştirmeye 15 yaşında başlamış ve 20 yaşında Mr. Universe unvanını kazanmıştır. Daha sonra yedi kez Mr. Olympia unvanını elde etmiştir. Vücut geliştirme kariyerinin yanı sıra, Conan the BarbarianThe TerminatorPredatorTotal RecallTrue Lies gibi filmlerde rol almıştır.

Schwarzenegger, 2003 yılında Kaliforniya Valisi seçilmiş ve 2006 yılında ikinci dönem için yeniden seçilmiştir. Valiliği sırasında çevre, sağlık, eğitim ve ekonomi gibi konularda reformlar yapmıştır. Valilik görevinden ayrıldıktan sonra sinema kariyerine devam etmiş ve The ExpendablesTerminator GenisysTerminator: Dark Fate gibi filmlerde oynamıştır.

Schwarzenegger, Time dergisi tarafından 2004 ve 2007 yıllarında dünyanın en etkili 100 kişisi arasında gösterilmiştir. Ayrıca bir iş adamı, yazar ve hayırseverdir. Arnold Sports Festival ve Arnold Strongman Classic gibi spor etkinliklerinin kurucusu ve destekçisidir.

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Arnold Schwarzenegger kimdir?
Yorum Yap