Ana SayfaGündemBahaddin Yetkin Kimdir? - İSBAK'ın Yeni Genel Müdürü Bahaddin Yetkin Oldu

Bahaddin Yetkin Kimdir? – İSBAK’ın Yeni Genel Müdürü Bahaddin Yetkin Oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İSBAK A.Ş.’ye (İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri A.Ş.) Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak atadığı Bahaddin Yetkin ismi tepkilere neden oldu. Bahaddin Yetkin’in sosyal medya hesapları üzerinden, CHP ve İYİ Parti Genel Başkanları hakkında yapılan hakaretler beğendiği ve Gezi Parkı direnişe karşı tutumu, ezanın ıslıklandığı yalanına desteklediği mesajları dikkat çekti.

- Reklam -

ERDOĞAN’A YAKIN İŞ ADAMININ ŞİRKETİNDE MÜDÜR YETKİN

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na yakın isimlerden iş adamı Ethem Sancak’ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu ASİS şirketinde genel müdürlük yapan Yetkin, geçen yıllarda “2023’te yerli ve milli ‘drone taksi’ye bineceğiz” açıklamasıyla gündeme gelmişti.

AKP’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI YETKİN

AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın belediye başkanlığı döneminde Şanlıurfa Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü olan M. Bahaddin Yetkin’in 2011 seçimlerinde de AKP’den Şanlıurfa Milletvekilliği için aday adayı olduğu öğrenildi.

MÜSİAD ÜYESİ, AKP ŞANLIURFA GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI YETKİN

 

Yetkin,  2004-2007 yılları arasında Şanlıurfa Genç MÜSİAD Yürütme kurulu üyeliği ve Teşkilatlanmadan sorumlu Başkan yardımcılığı yaptığını ve 2005-2006 yılları arasında da AKP Şanlıurfa Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevinde bulunduğunu ifade ederek, “Şu andan itibaren AK PARTİ Şanlıurfa Milletvekili aday adayı olduğumu saygıdeğer milletimin önünde ilan ediyorum” şeklinde açıklamada bulunmuştu.

KILIÇDAROĞLU’NA VE AKŞENER’E HAKARETİ BEĞENEN YETKİN

Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması kampanyasına sosyal medya hesabından destek veren Yetkin, Gezi direnişine katılanları da hedef alan açıklamalarda bulunmuştu. Yetkin’in sık sık Cübbeli Ahmet ve İsmailağa Cemaati’nin paylaşımlarını beğendiği, 8 Mart’ta ezanın ıslıklandığı yalanını yaymaya çalıştığı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’e yönelik hakaret içerikli mesajları da beğendiği görüldü.

Bahaddin Yetkin, İSBAK’ın Genel Müdürlüğü’ne getirilmesinin ardından birçok paylaşımını sildi. Fakat beğenilerini silmeyi unutan Yetkin, çok sayıda tepki aldı. Yetkin sonrasında da hesabını kapattı.

İşte o mesajlar:Son Haberler

- Reklam -