Ana Sayfa Televizyon Bizim Aile nerede çekildi? Bizim Aile filminin oyuncuları ve konusu.

Bizim Aile nerede çekildi? Bizim Aile filminin oyuncuları ve konusu.

Bizim Aile nerede çekildi? bugün televizyonda yayınlanacak. tarihinde vizyona giren Komedi türünde olan Bizim Aile nerede çekildi, Bizim Aile filmi oyuncuları kimler, Bizim Aile nerede çekilmiştir, Bizim Aile filmi konusu ne? İşte Bizim Aile hakkında merak edilen ayrıntılar haberimizde…

Bizim Aile filmi oyuncuları

- Reklam -

Ergin Orbey yönetmenliğinde çekilen Bizim Aile filminin oyuncularının bir bölümünü şu isimler oluşturuyor: Münir Özkul, Adile Naşit, Tarık Akan, Şener Şen…

Bizim Aile konusu

Bizim Aile konusu Yaşar Usta, üç çocuğu ile dul kalmış bir adamdır; eşinin vefatından sonraysa kimseyle evlenmemiş, çocuklarına hem annelik hem babalık yapmıştır. Yaşar Usta ile aynı mahallede yaşayan komşusu Melek Hanım da 3 çocuğu ile zamanında dul kalmış, çocuklarını yetiştirmenin tüm zorluklarına katlanmıştır. Mahalledeki komşu ise Melek ile Yaşar Usta’nın tam birbirlerine göre olduğunu düşünürler. Ne yapar eder çöpçatanlık yaparak bu iki yalnız insanı evlendirirler. Ama birbirleriye yaşamak zorunda kalan 6 kardeş o kadar da hızlı uyum sağlayamayacaktır… Türk sinemasının en sevilen sıcak aile komedilerinden biri olan yapımda Münir Özkul, Adile Naşit, Tarık Akan, Şener Şen, Itır Esen, Halit Akçatepe, Ayşen Gruda yer alıyor.

Bizim Aile filmi nerede çekildi?
Bizim Aile filmi için sözlükte neler dediler?
Bizim Aile hakkında ekşisözlük yazarlarından bazıları şunları söyledi:
ertem eğilmez’in aile merkezli duygusal filmlerinden (bkz: neşeli günler), (bkz: gülen gözler) duygusal konsantrasyon oranı en yüksek olanı.film özellikle yaşar usta ve onun müthiş tiradıyla bir duygu patlaması yaşatıp zihinlerdeki unutulmayan film sahneleri kısmına adını kazıdıysa da, aynı zamanda belli bazı noktaları yüzünden de kafamda soru işaretleri yaratmıştı.bir kere koca meraklısı alev’in (bkz: ıtır esen), son sahnede fabrikatör babasına büyük bir ayıp ettiğini düşünüyorum.adam, tamam yapmış bir hata,başlarda hayatı sana zehretmiş;ama hatasını anlamış,seni azat ediyor,koş diyor,”o güzel ve iyi insanların arasına koş,mutlu ol” diyor. sen bir “babacığım teşekkür ederim,ver elini ayağını öpeyim”i çok görüyorsun,erkek görmemiş kızkuruları gibi “aman da kaçmasın benim herif” diye babanın lafını bitirmesini beklemeden arabadan topukluyorsun.yakışıyor mu bir fabrikatör kızına azgın karılar gibi davranmak?bir de tabii ailedeki erkek kardeşlerin birbirine olan bağlılığı mevzusu var.beklerdim ki ferit rolündeki tarık akan süt gibi kızla gününü gün ederken, yaşıtı 3 oğlan,işten eve evden işe minvalinde devam eden hayatlarına lanet edip,ferit’i kıskansınlar, karısızlık başlarına tak etsin, o derece tak etsin ki başlarda çok da sevmedikleri ferit’in kulu köpeği olup “abi bana da okulundan bir karı ayarlasana” diye yalvarsınlar. ama bırakın böylesi dialoglar yaşansın, içlerinden bir tanesi bile ferit’e bu karıcı tarafı yüzünden ifrit olmadı,posta koymadı.üstüne üstlük onun yüzünden nezarethanelere düştüler,geceleri sokaklarda geçirdiler.ertem eğilmez’in bir erkek ve detaycı bir yönetmen olarak böylesi bir şeyi gözünden kaçırmış olması tam bir talihsizlik.

edit: filmin yönetmeni ertem eğilmez değil, ergin orbey olacakmış, habermas’a bilgilendirmesi için teşekkürlerimi iletiyorum.

“uzak dur evimden, uzak dur ailemden, uzak dur çocuklarımdan. eğer cocuklarımın bır telıne bıle zarar verecek olursan, hayatı boyunca bır karıncayı bıle ıncıtmemıs ben yasar usta, ceker vururum seni. ceker vururum ve donup arkama bakmam bile.”
monologu ile hatırlanan film.

Bizim Aile nerede çekildi

tarihinde vizyona giren Bizim Aile filminin nerede çekildiği çok merak ediliyor. Film hakkında detayları beyazperde ve imbd gibi portallardan öğrenebilirsiniz.

Son Haberler

- Reklam -