Ana Sayfa Kişiler ve Olaylar Blade Filminde Başrolü Mahershala Ali Oynayacak

Blade Filminde Başrolü Mahershala Ali Oynayacak

- Reklam -

Marvel grubunun çekimlerine başlanacak olan yeni filmi Blade de, Blade’yi Mahershala Ali’nin oynayacağı açıklandı. Mahershala Ali, Green Book filmindeki performansı için Oscar ödülünü kazandıktan sonra Marvel Stüdyolarını arayıp Kevin Feige ile bir görüşme yapmış. Görüşmede ise Blade karakterini canlandırmak istediğini dile getirmişti. Film hakkındaki detaylar bekleniyor.

- Reklam -

Blade nedir?
Blade, Marvel Comics tarafından yaratılmış süper-kahramanlık ve vampir avcılığı yapan kurgusal bir çizgi roman karakteridir.

Konusu
Asıl adı Eric Brooks olan Blade, dünyaya vampir bir adamın ve normal bir kadının çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Ancak o daha doğmadan babası onu terk eder, annesi ise ona tek başına bakamayacağını düşünür ve onu sokağa bırakır. Bunun bir nedeni de onun da giderek bir vampire dönüşmeye başlamasıdır. Blade sokaklarda büyür. Daha çocukken diğerlerinden farklı olduğunu fark eder. O tam bir vampir değildir, ama kana ihtiyaç duyar ve diğer vampirler kadar da güçlüdür. Bu yeteneklerini fark eden bir vampir avcısı olan Whistler, onu yanına alır ve eğitir, böylece Blade vampirlerin kabusu olur. Bir yandan da tam bir vampire dönüşmeden annesini bulmak hayattaki tek amacıdır.

Filmler
1998’de Blade, çizgi roman karelerinden beyaz perdeye uyarlanmıştır. Stephen Norrington’ın yönettiği filmde Blade karakterini Wesley Snipes canlandırmıştır.Filmin konusu çizgi romanla aynıdır ve ardından filmin başarısı üzerine Blade II:Bloodhunt filmi çekildi, bu filmde Blade yeni tür vampirlerle dövüşmekteydi ve ardındansa gelen Blade: Trinity filminde ise seri kapandı. 2006 yılında çizgi romanın dizisi başladı fakat bu sefer Blade rolünü Snipes oynamadı.

- Reklam -

Son Haberler