1. Haberler
  2. Siyaset
  3. Doğru Parti, Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini açıkladı.

Doğru Parti, Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini açıkladı.

featured

Doğru Parti, Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini açıkladı. Doğru Parti Genel Başkanı Rıfat Serdaroğlu, Cumhurbaşkanı Seçimi’nde Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini bildirdi.

Rıfat Serdaroğlu, “CHP’nin en çalışkan teşkilatlarından daha fazla çalışarak büyük oy farkıyla birinci turda Çankaya’ya göndereceğiz sayın Cumhurbaşkanımızı” ifadelerini kullandı.

Serdaroğlu da 14 Mayıs’ta tarihin en önemli seçiminin yapılacağını belirterek, şunları söyledi:

  • Maalesef seçimin şartları, demokrasiyi hazmedemeyen AK Parti iktidarı tarafından karmakarışık hale getirildi. Hepinizin bildiği gibi Sayın Erdoğan’ın 3’üncü kez cumhurbaşkanı adayı olması mümkün değil. Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) bu konuda itirazımızı da yaptık.
  • İnşallah YSK Anayasa’yı ihlal suçu işlemez. Eğer bunu yaparsa Türkiye’nin çok az, bir nebze kalmış hukuk devleti tanımını da bizzat YSK çok ağır tahrip etmiş olur. Önümüzdeki günlerde çok ciddi sıkıntılar çıkabilir. Biz vefalı insanlarız, tarihimize sadığız. Şimdi biz cumhurbaşkanı olarak Sayın Kılıçdaroğlu’nu göstereceğiz ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin en çalışkan teşkilatlarından daha fazla çalışarak Sayın Cumhurbaşkanımızı büyük oy farkı ile 1’inci turda Çankaya’ya göndereceğiz.

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Doğru Parti, Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini açıkladı.