1. Haberler
  2. Dünya
  3. Dünya’nın en pahalı yatına Almanya el koydu

Dünya’nın en pahalı yatına Almanya el koydu

featured

Dünya’nın pahalı yatına Almanya el koydu. Alman makamları, Rus oligark Alisher Usmanov’a ait Dilbar isimli yata el koydu. 156 metre uzunluğu ile dünyanın en büyük yatı olan Dilbar iki helikopter pistine ve şimdiye kadar özel bir yata kurulmuş en büyük kapalı yüzme havuzuna sahip.

Usmanov’un annesinin adını taşıyan ve 2016 yılında teslim edilen Dilbar, tonaj olarak dünyanın en büyük motor yatı. 15 bin 917 tonluk 156 metrelik süperyat, daha önce bir yatta görülmemiş eğlence ve dinlenme alanlarına sahip.Süperyatta iki adet helikopter pisti ve şimdiye kadar bir yat üzerine kurulmuş en büyük havuz olarak anılan; 180 metreküp su tutan, 25 metrelik bir yüzme havuzu bulunmakta. Yatta 36 misafir ağırlanabiliyor ve 96 kişilik mürettebatı var.

Hazine Bakanlığı, Usmanov’un yatının mevcut değerinin yaklaşık 735 milyon dolar olduğunu tahmin ediyor. İsminin açıklanmaması koşuluyla konuşan yetkili, yatın o sırada fiziksel olarak ele geçirilmediğini, bunun yerine Almanya’nın liman kenti Hamburg’daki mevcut konumundan taşınmasına izin verilmediğini belirtti.

Daha fazla haber için : www.sabithaber.com

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Dünya’nın en pahalı yatına Almanya el koydu