Ekrem Eray Arda : “Türkiye’nin 5 kuşağını siyasetle buluşturup iktidara taşıyan Demokrat Parti’dir”

featured

Demokrat Parti kuruluşunun 76. yıl dönümünü Ankara’da, Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde şölenle kutladı.

Ekrem Eray Arda : ''Türkiye’nin 5 kuşağını siyasetle buluşturup iktidara taşıyan Demokrat Parti'dir''
Ekrem Eray Arda : ”Türkiye’nin 5 kuşağını siyasetle buluşturup iktidara taşıyan Demokrat Parti’dir”

Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda‘da bu büyük şölen de hazır bulundu. Demokrat Parti’nin kuruluşunun 76. yılı nedeniyle SabitHaber.com‘un sorularını yanıtlayan Eray Arda, ”Özellikle gençlerin siyasete katılımını önemsiyorum” dedi.

  • SabitHaber : Demokrat Parti 76. kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Genç bir siyasetçisiniz ve 18 milyonluk şehir olan İstanbul’un İl Başkanlığı görevini sürdürüyorsunuz. Neler söylemek istersiniz ?
  • Ekrem Eray Arda : Özellikle gençlerin siyasete katılımını önemsiyorum; onları teşvik etmek ve desteklemek için de elimden geleni yapıyorum ve yapacağım. Tarihin önemli bir dönemecindeyiz, bunu hissediyorsunuzdur. Hepimiz hissediyoruz, içinde yaşadığımız günler yeniliklere gebe. Eski çatırdıyor, artık bu kadar yükü taşıyamıyor. Duyduğumuz bunca gürültü dev bir yumurtanın kabuğunu kırma sesi adeta; yaşadığımız bunca acı, aslında bir doğum sancısı ve gençlerimizin hayata atılma yaşları, memleketin bu büyük dönüşümüne denk geldi.
  • Sabithaber : ” Gençlerin siyasete katılımını önemsiyorum” dediniz. Demokrat Parti kuşaklara nasıl bakıyor?
  • Ekrem Eray Arda : Z kuşağı diye etiketliyorlar gençleri. Yok şöyleler, yok böyleler; yok siyasete ilgisizler falan filan diyorlar. Öyle veya böyle, bildiğiniz üzere her 15 yıl, bir kuşak dönemiyle tanımlanıyor. Bu, Demokrat Parti’de tam 5 kuşak siyaset yaptı demektir! Öyleyse 76. yıl da, yeni bir kuşağın ilk yılı oluyor. Özellikle genç kardeşlerime seslenmek istiyorum; Türkiye’nin 5 kuşağını siyasetle buluşturup iktidara taşıyan Demokrat Parti, bugün Türkiye’nin en genç liderinin etrafında kenetlenmiş olarak memleketin kaderini belirleyecek yeni isimleri siyasete kazandırmak için çalışıyor. Bizim, içinde bulunduğumuz çağın dinamiklerine hakim, dinamik bir hareket olarak hukukun üstünlüğüne dayalı, vatandaşın özgürlüklerine sahip çıkan, hem içeride hem dışarıda barışı ve huzuru sağlamış, kalkınmış bir Türkiye hedefimiz var. Bu hedefe gençlerle birlikte varacağımıza inancımız tam.
  • SabitHaber : Bu önemli günde söylemek ve eklemek istediğiniz neler var ?
  • Ekrem Eray Arda : Demokrat Parti, kendisine reva görülen muameleye razı gelmeyen, değişim için gücünün farkında olan ve en önemlisi potansiyelini harekete geçirmek isteyen gençler için elinden geleni yapmaya hazır. Zaten bugün burada olan ağabeyleri, ablaları, amcaları, teyzeleri bugünlerini feda ediyorsa, onların yarınları için feda ediyor.

 

Ekrem Eray Arda : “Türkiye’nin 5 kuşağını siyasetle buluşturup iktidara taşıyan Demokrat Parti’dir”