Ana Sayfa Siyaset Ekrem İmamoğlu Mazbatasını Aldı

Ekrem İmamoğlu Mazbatasını Aldı

- Reklam -

31 Mart seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını seçilen, ancak yapılan itirazlar sonrasında yenilenen ve 23 Haziran’da tekrarlanan seçimlerde tekrar başkanlığa seçilen Ekrem İmamoğlu az önce İstanbul Adliyesinde mazbatasını teslim aldı.

- Reklam -

İmamoğlu, devir teslim töreni için Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına hareket etti. Başkanlıkta devir teslim töreni saat 18.30’da gerçekleştirilecek. İmamoğlu, sosyal medya hesapları üzerinden İstanbulluları Saraçhane’deki Belediye Binasının önüne davet etti.

EKREM İMAMOĞLU KİMDİR?

Ekrem İmamoğlu, 1970`te Trabzon’da doğdu. Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. 1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı. Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı.

2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor.

- Reklam -

Son Haberler