Giresun bayram namazı saat kaçta – 21 Nisan 2023

featured

Giresun bayram namazı saat kaçta Ülkemizde yaşanan büyük felaket sonrasında buruk geçen Ramazan ayı, Şeker bayramı ile sona eriyor. Yaşanan felaketin acısı halen taze ise de bayram ile bir nebze olsa sarılacak. 2023 yılı ramazan bayramı namaz saatleri ise vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Haberimizde Giresun bayram namazı saati ve bayram namazı hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Bayram namazıyla ilgili tüm detaylar haberimizin devamında…

Giresun bayram namazı saat kaçta

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı bayram namazı saatleri aşağıdaki gibidir. 21 Nisan sabahı kılınacak olan Ramazan Bayramı namazı saatleri şöyle;

Giresun bayram namazı saati: 06.11

Giresun bayram namazı saati

Alucra bayram namazı saat kaçta, Bulancak bayram namazı saat kaçta, Çamoluk bayram namazı saat kaçta, Çanakçı bayram namazı saat kaçta, Dereli bayram namazı saat kaçta, Doğankent bayram namazı saat kaçta, Espiye bayram namazı saat kaçta, Eynesil bayram namazı saat kaçta, Görele bayram namazı saat kaçta, Güce bayram namazı saat kaçta, Keşap bayram namazı saat kaçta, Merkez bayram namazı saat kaçta, Piraziz bayram namazı saat kaçta, Şebinkarahisar bayram namazı saat kaçta, Tirebolu bayram namazı saat kaçta, Yağlıdere bayram namazı saat kaçta şehir merkeziyle birkaç dakika farklılık gösterse de 06.11 saatinde bayram namazı kılınacak.

Bayram namazı kaç rekattır ?

Bayram namazı 2 rekat olarak kılınmaktadır.

Bayram namazı farz mıdır?

Bayram namaz Hanefî mezhebinde, cuma namazının vücûb şartlarını taşıyan kimselere vâciptir. Cuma namazı için lazım olan bütün şartlar, bayram namazları için de lazımdır.

Bayram namazı nedir?

Bayram namazları, müslümanlar arasındaki birlik ve beraberliğin güzel bir göstergesi olarak bayramların birinci günü, kuşluk vaktinde kılınır. Bayram namazı farz değil vaciptir. İki rekat olarak cemaatle kılınır.

Bayram namazının vacip oluşunun ve kılınmasının şartları, aynen Cuma namazının şartları gibidir. Bayram namazında ezan okunmaz, kamet yapılmaz.

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı olmak üzere yılda iki kez bayram namazı kılınır. Ramazan ve Kurban bayramının birinci günü kılınır.

Alucra bayram namazı saati 2023, Bulancak bayram namazı saati 2023, Çamoluk bayram namazı saati 2023, Çanakçı bayram namazı saati 2023, Dereli bayram namazı saati 2023, Doğankent bayram namazı saati 2023, Espiye bayram namazı saati 2023, Eynesil bayram namazı saati 2023, Görele bayram namazı saati 2023, Güce bayram namazı saati 2023, Keşap bayram namazı saati 2023, Merkez bayram namazı saati 2023, Piraziz bayram namazı saati 2023, Şebinkarahisar bayram namazı saati 2023, Tirebolu bayram namazı saati 2023, Yağlıdere bayram namazı saati 2023

İçindekiler

Giresun bayram namazı saat kaçta – 21 Nisan 2023