İmplant Tedavisi Diş Tedavisinde En Çok Tercih Edilen Yöntem

featured

Dişlerin çürümesi ve başka nedenlerle meydana gelen sağlık sorunları uzman diş hekimleri tarafından tedavi ediliyor. Dişlerin çürüme veya başka nedenlerle çekilmesi durumunda diş kullanım problemi meydana geliyor. Özellikle yaşı ilerleyen hastalarda dişler yaşa bağlı olarak dökülmeye başlıyor. Bu durumda takma dişlerden çok daha kullanışlı olan implant dişler tercih ediliyor. Kartal diş doktoru kliniklerinde implant konusunda uzman hekimler görev alıyor.

İmplant Diş Tedavisi Aşamalı Gerçekleşiyor

Diş tedavisinde ilk aşama uzman doktor muayenesidir. Diş hekimi yaptığı muayene işlemi sonrasında uygulama alanını inceliyor ve tedavi programını belirliyor. Çene yapısı bu tedavi yönteminde önemlidir. Çene yapısı uyumlu olmadığı zaman implant uygulanamıyor.

Dişin olduğu yerde çene kemiğinde yapılan analiz işlemleri sonrasında tedavi süreci başlıyor. Kemiğe uygulanacak olan yivli kısım bu analiz işlemi sonrasında uzman hekimler tarafından gerçekleşiyor. Protez özelliğine sahip implant parçalar, kemiğe uyum sağlayan özel parçalardır. Uyum yaklaşık olarak üç ay kadar sürüyor. Kartal diş doktoru tavsiyeleri tedavi süresi boyunca dikkate alınmalıdır.

İmplant Tedavisinde Başarı Oranı Yüksek

Bu tedavi hakkında yeteri kadar bilgisi olmayan hastalar tedavinin başarı oranı hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. İmplant yöntemi başarılı sonuç veren etkili bir diş tedavi yöntemidir. Her yaştan insana uygulanabilir ve başarı oranı her yaş için yüksektir. İmplant dişe sabitleniyor ve ömür boyu kullanılıyor. Temizleme gibi bir sorun oluşmuyor ve oldukça da sağlam bir malzeme özelliğine sahiptir. Kartal diş doktoru implant tedavisi kısa sürede sonuçlanıyor. Tedavinin süresini dişin durumu belirliyor.

İmplant Hijyenik Özelliklere Sahiptir

İnsan vücudu ile uyumlu olması nedeniyle diş tedavisinde tercih edilen implant, hijyenik özellikleriyle dikkat çeken özel bir tedavi yöntemidir. Temizlenebilir özelliklerinin yanı sıra sararma gibi problemlere neden olmaz. Diş fırçası ve diş macunu ile temizlenebilir. Kırılma ve benzeri problemler meydana getirmez ve çene kemiğine her hangi bir zarar vermez. Bu yönüyle çok yönlü pozitif özelliğe sahip pratik kullanımlı diş tedavi yöntemidir. Dünyada en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri olarak kabul ediliyor. Bazı istisnai durumlar dışında herkes bu tedaviden yararlanabiliyor.

İmplant Tedavisi Diş Tedavisinde En Çok Tercih Edilen Yöntem