1. Haberler
  2. Gündem
  3. Kahramanmaraş Depreminde Yakınlarını Kaybeden Dönen’in Adalet Arayışı

Kahramanmaraş Depreminde Yakınlarını Kaybeden Dönen’in Adalet Arayışı

Kahramanmaraş Depreminde Yakınlarını Kaybeden Dönen'in Adalet Arayışı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde Antakya Fuat Koku Sitesi’nde annesini, kız kardeşini, ağabeyi ve yeğenini kaybeden Döne Kaya, adalet arayışını sürdürüyor. Döne Kaya, yaşanan kayıpların ardından adaletin bir an önce sağlanmasını talep ediyor.

Döne Kaya, adalet nöbetinin 3’üncü haftasında Ankara Kızılay Olgunlar Sokak’taki Madenci Anıtı önünde basın açıklaması yaptı. Deprem davalarında kamu personelinin yargılanmamasına tepki gösteren Kaya, şunları söyledi:

“2020 İzmir depreminde yıkılan bir apartmanın davasında dün kamu görevlileri ve personeli yargılanmaya başlandı. Biz de adaletin artık tecelli etmesini istiyoruz. Çünkü giden canlarımızın bu adalete ihtiyacı var. Şu ana kadar sadece müteahhitin oğlu ve yapı denetiminden bir kişi tutuklu. Ancak bizler, 6 Şubat depreminin sonuçlarının sadece inşaat mühendisi, yapı denetim ve müteahhit üçlemesi arasında gidip gelmesini istemiyoruz.”

Kaya, Antakya’da yeni inşaatların başlamasına ve aynı yönetim kadrosundaki insanların tekrar inşaata başlamasına dikkat çekti. Suçluların yakalanmamasının ileride benzer sorunları doğuracağını belirten Kaya, şöyle devam etti:

“Biz benzer acıların yaşanmaması için bu mücadeleyi veriyoruz. Çünkü sevdiklerimiz sadece birkaç kişi değil, maalesef daha fazla… Benim İstanbul’da da kız kardeşlerim var. Olası bir İstanbul depreminde aynı problemi yaşamak istemiyorum. Kayıplar vermek istemiyorum. 6 Şubat depremi bir kıyametti. Maalesef kendi imkanlarımızla sevdiklerimizi kurtardık. Tekrar acıların yaşanmaması için bu adalet nöbetini tutuyorum. Adaletin kısa sürede tecelli etmesini istiyorum.”

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Kahramanmaraş Depreminde Yakınlarını Kaybeden Dönen’in Adalet Arayışı