Kemal Kılıçdaroğlu: Osman Kavala neden hapiste, Selahattin Demirtaş neden hapiste, askeri öğrenciler neden hapiste? Türkiye’nin bir yol temizliğine ihtiyacı var.

kemal-kilicdaroglu-osman-kavala-neden-hapiste-selahattin-demirtas-neden-hapiste-askeri-ogrenciler-neden-hapiste-turkiyenin-bir-yol-temizligine-ihtiyaci-var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında önemli açıklamarda bulundu. ”Adaleti getireceğiz. Kin ve öfkeyle devleti yönetmeyeceğiz. Yanımda durmayan hapishaneye, selam vermeyen hapishaneye, eleştiren hapishaneye… Böyle bir yapı olmaz. Türkiye’nin buradan süratle çıkması lazım.” diyen CHP lideri’nin konuşmasından satırbaşları şu şekilde;

  • Çalışmak kadar değerli bir şey yoktur. Evine helal ekmek götürmek kadar değerli bir şey yoktur. Herkes çok güzel işlerde çalışmak ister. Ama bazen insanlar zorunlu olarak belirli alanlarda çalışmayı göze alırlar. Çöplerden kağıt toplayan gencecik, fidan gibi evlatlarımız… Topladıkları kağıtları bir yerde topluyorlar, sonra bunu satıyorlar, elde ettikleri gelirlerle ailelerine bakıyorlar. Bunların üzerinde baskı kurulmaya başlandı. Bunlarda vicdan var mı ya? Gerçekten akıl alır gibi değil. Benden randevu istediler, ‘Siz gelmeyin, ben geleceğim size’ dedim. Bunlar hırsızlık yapmıyorlar, devleti soymuyorlar. Gittim bana birisi derdini anlattı. ‘Ben atama bekleyen öğretmenim. 4 yıldır ben de bu işi yapıyorum. Ben başımı eğip bu işi yapıyorsam, birileri benim bu emeğimi hiçe sayıyorsa, burada bir sıkıntı duyuyorum’ diyor. Birileri gelip senin alın terini çalmak istiyor. Biz onların yanında olacağız. Cumhuriyet Halk Partisi, fakirin, fukaranın, kimsesizlerin kimsesi olacak.
  • 3600 ek gösterge) Yap, sen yaptın da ben elinden mi tuttum? Sen yaparsan bizim milletvekillerimiz de el kaldıracak. Ama sen milleti oyalıyorsun. 3600 ek gösterge sağlanıncaya kadar her gün dillendireceğim. İlk verdiği sözden bu yana tam 41 ay geçmiş. 2022’de yapacağız diyor. Niye şimdi yapmıyorsun kardeşim? Meclis açık. Yine vaadinden kaçacak.
  • EYT’liler biraz şanslı onlar terörist grubunda değil, türedi grubundalar. Onların da haklarını teslim edeceğiz. Henüz söz verdi mi, vermedi mi bilmiyorum. Onların sorunlarını da biz çözeceğiz.
  • Faiz lobisinin bir numaralı adamı Recep Tayyip Erdoğan’dır. 83 milyonu bir avuç tefeciye mahkum etti. Devlete vergi ödüyoruz, büyük bir kısmı tefecilere gidiyor. Bir ülkenin nasıl yönetileceğini bilmiyor.
  • Kara kış fonu hazırlayın. Beşli çetene söyleyeceksin, ‘Bak kara kış geliyor kardeşim. İnsanlar perişan vaziyette. Oraya birer milyar dolar bırakın’ diyeceksin.
  • Osman Kavala neden hapiste, Selahattin Demirtaş neden hapiste, askeri öğrenciler neden hapiste? Türkiye’nin bir yol temizliğine ihtiyacı var. Adaleti getireceğiz. Kin ve öfkeyle devleti yönetmeyeceğiz. Yanımda durmayan hapishaneye, selam vermeyen hapishaneye, eleştiren hapishaneye… Böyle bir yapı olmaz. Türkiye’nin buradan süratle çıkması lazım.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kemal Kılıçdaroğlu: Osman Kavala neden hapiste, Selahattin Demirtaş neden hapiste, askeri öğrenciler neden hapiste? Türkiye’nin bir yol temizliğine ihtiyacı var.