1. Haberler
  2. Gündem
  3. Kitap Yurdu’nun Yerleşkesi Mühürlendi

Kitap Yurdu’nun Yerleşkesi Mühürlendi

Kitap Yurdu'nun Yerleşkesi Mühürlendi

Kitap Yurdu’nun İstanbul Bahçelievler’deki yerleşkesi, belediye ruhsatının eksik olduğu gerekçesiyle mühürlendi. Kitap satışı ve kültür hizmetleri alanında 24 yıldır faaliyet gösteren ve geniş bir müşteri kitlesine sahip olan Kitap Yurdu, belediye tarafından yüksek miktarda bağış talep edildiğini ve tüm gereklilikleri yerine getirmiş olmalarına rağmen bu taleplerinin kabul edilmediğini duyurdu.

Kitap Yurdu, 2018 yılından beri sorunsuz şekilde hizmet verdiği Bahçelievler’deki yerleşkesi için Mart ayında belediyeden uyarı aldığını belirtti. Yapılan açıklamada, belediyenin istediği bağış yapılmadan ruhsat işlemlerinin kabul edilmediği ve bu sebeple faaliyetlerine ara vermek zorunda kaldıkları ifade edildi.

Şirket, hukuki yollardan haklarını aradıklarını ve çalışma ortamlarını yeniden sağlamak için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Kitap Yurdu yetkilileri, bu süreçte siparişlerin sevkiyatında gecikmeler yaşanabileceğini ve müşterilerinden anlayış beklediklerini ifade ederek içtenlikle özür diledi.

Kitap Yurdu’ndan Açıklama

Twitter (X) sosyal medya hesabından yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Yirmi dört yıl boyunca, kitap ve kültür alanında siz değerli müşterilerimizle buluşmanın gururunu taşıyoruz. Sevilerek takip edilen bir marka olarak, güveninizi kazanmış olmanın bilinciyle hareket ediyoruz. Tüm gereklilikleri sağladığımızı belirtmemize rağmen, belediye istediği bağış yapılmadan işlem yapmayı kabul etmemektedir. Hukuki yollardan hakkımızı arayarak, çalışma ortamımızı yeniden sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu süreçte siparişlerinizin sevkiyatında gecikmeler yaşanabilecektir. Bu durumdan ötürü derin üzüntü duyuyor ve siz değerli kullanıcılarımızdan içtenlikle özür diliyoruz. Gecikmeleri telafi edeceğimize söz veriyoruz. Sizlerin desteğiyle, bu süreci de en kısa zamanda aşacağımıza inanıyoruz. Anlayışınız ve sabrınız için teşekkür ederiz.”

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Kitap Yurdu’nun Yerleşkesi Mühürlendi