Öğrencisiyle İlişkiye Giren Öğretmen Ömür Boyu Meslekten Men Edildi

Öğrencisiyle İlişkiye Giren Öğretmen Ömür Boyu Meslekten Men Edildi

İngiltere’nin Buckinghamshire bölgesinde, 15 yaşındaki bir öğrencisiyle cinsel ilişkiye girdiği suçlamaları sonucunda 2021 yılında tutuklanan öğretmen Kandice Barber, öğretmenlik mesleğinden ömür boyu men edildi. Bu karar, Barber’ın müstehcen davranışları ve sosyal medya paylaşımları nedeniyle alındı.

DailyMail’in raporuna göre, Öğretim Düzenleme Kurumu tarafından hazırlanan rapor üzerine daha önce 6 yıl 2 ay hapse mahkum edilen Barber’ın durumu, kurumun düzenlediği bir duruşmada ele alındı. Duruşmaya başkanlık eden Susanne Staab, Barber’ın dersteyken öğrencisine uygunsuz ve cinsel imalarda bulunan bir şekilde iletişim kurduğunu vurguladı. Staab, öğretmenin davranışlarını “ağır bir güven ihlali ve görevi kötüye kullanma” olarak nitelendirerek, “Barber’ın öğrencisine yönelik cinsel istismarını tehdit ve manipülasyon izlemiş, öğrencisinin iyiliğini duygusuzca ve bencilce göz ardı ettiğini göstermiştir. Kamuoyu haklı olarak onun bu davranışından dehşete düşecektir.” şeklinde konuştu.

İngiltere Eğitim Bakanlığı adına yapılan açıklamada ise, Barber’ın pişmanlık göstermemesi ve bu davranışların tekrarlanma riski taşıması, öğrencilerin gelecekteki refahını riske atabilecek bir durum olarak değerlendirildi. Açıklamada, “Davranış, gelecekte öğretmenlik yapmasına izin verilmesiyle temelden bağdaşmayacak kadar korkunç ve zararlıydı…” ifadeleri yer aldı.

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Öğrencisiyle İlişkiye Giren Öğretmen Ömür Boyu Meslekten Men Edildi