Polis ve Amiri arasında mezhep kavgası : “Şafiiyim köpeğe dokunamam”

featured

Polis ve Amiri arasında mezhep kavgası : “Şafiiyim köpeğe dokunamam” Emniyet Genel Müdürlüğü’nde köpek yüzünden yaşanan bir olay, adliyelik oldu.

H.Y. isimli polis memuru, Emniyet Genel Müdürlüğü’nde bir daire başkan yardımcısının şoförü ve koruması olarak görev yapıyordu.

T24’ten Asuman Aranca’nın haberine göre, 15 Nisan’da emniyet müdürü hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan polis memuru, suç duyurusu dilekçesinde amirinin şahsi köpeğine bakmayı reddettiği için kendisine hakarette bulunup darp ettiğini öne sürdü ve özetle şu iddialarda bulundu:

KOM Daire Başkan Yardımcısı Ahmet Güler’in yanında şoför ve koruma olarak görev yapmaktayım. 14 Nisan tarihinde görevli olduğum yerde çalışırken saat 17.00-19.00 saatleri arasında Güler’in sözlü hakaret, küfür, darp ve cebrine maruz kaldım. Saat 17.10 civarında Güler’in makamına giderek, kurumumuzun bahçesine getirttiği şahsi köpeğine bakmak istemediğimi söyledim. Dini mezhep olarak Şafii olduğumu, normal hayatımda da kopeğe dokunmadığımı, bu nedenle bakmak istemediğimi söyledim. Bunun üzerine Güler bana ‘Senin mezhebini de Şafiiliğini de s… lan, ben ne diyorsam s… s… yapacaksın’ dedi. Ardından insan kaynakları şube müdürünü arayıp ‘bu salak H.K’yı en uzak karakola gönder, yazısını hemen getir’ dedi. Daha sonra bana dönerek, ‘senin hayatını s… oğlum, bu mesleği rahat geçiremeyeceksin, süreceğim seni, sen kimsin bi b.. değilsin, kanun benim oğlum’ dedi. Cemaatçi misin lan sen diyerek bana çok kötü bir ithamda bulundu. Başkanım sinirlisiniz müsaade edin çıkayım dediğimde odadan çıkmama engel olarak hürriyetimi kısıtladı

Amirinin bir kez sağ göğsüme şiddetli şekilde yumruk attığını belirten H.K., “Başkanım çıkabilir miyim dediğimde ‘sinirim geçmedi lan bekleyeceksin’ dedi. Bir süre daha küfür ve hakaretler devam etti ve sol göğsüme doğru şiddetli bir yumruk daha attı. Bunun üzerine odadan zorla çıktım. Özel kalem M.A komiserin yanına giderek konuyu anlattım ve yardımcı olmasını istedim. Bunun üzerine tekrar odasına çağırıldım ve gittim. Daha sakin olmasına rağmen ‘o köpeğe bakacaksınız’ dedi. Ben düzgün bir üslupla başkanım müsaadenizle ben bakmak istemiyorum dedim. Bunu duyunca bana masadan bir şeyler fırlatmaya başladı. Ben kapıya yönelip çıkmaya çalıştım fakat iki eliyle ittirerek kapıyı kafama iki defa vurdu. Üstümü çekiştirerek yırttı. Cebimde bulunan kulaklığım yere düştü. Bu esnada Güler’in darbeleriyle elimden ve başımdan yaralandım. Üstüm parçalandı. Polis memuru Y.Y bu olay yaşanırken odadaydı. Yaşananlara başından beri şahit oldu” dedi.

Odadan çıkıp bir alt kata indiğini belirten H.K., dilekçesinde yaşanan olayın devamını şu şekilde anlattı:

Kaçakçılık şubede çalışan polis memuru gürültüden dolayı yanıma gelip ne oldu dedi. Kendisine Ahmet Başkan bana saldırdı diye söyledim. 3. Kat, 4. Kat ve 11. Kat kamera kayıtlarında darp edilmiş halim görülebilir. Olayın başından beri hiçbir fiziki müdahalede bulunmadım, sözlü olarak yanlış bir şey söylemedim. Yaşadığım durum katlarda bulunan kameralarda kayıt altına alınmıştır. Ayrıca katlarda bulunan personeller maruz kaldığım küfür ve hakaretleri duymuşlardır

H.K’nın şikayeti üzerine Ankara Başsavcılığı soruşturma başlattı.

H.K.’nın uğradığı şiddeti “görev suçu” kapsamında değerlendiren savcılık, Güler hakkında soruşturma yapmak için İçişleri Bakanlığı’na yazı yazarak, “soruşturma izni” istedi. İçişleri Bakanlığı’nın izin vermesi halinde KOM Daire Başkan Yardımcısı Ahmet Güler hakkında soruşturma başlatılacak.

Daha fazla haber için : www.sabithaber.com

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Polis ve Amiri arasında mezhep kavgası : “Şafiiyim köpeğe dokunamam”