Polislerin Uyarısına Rağmen Devam Ettiler!

featured

Amasya’da, üç gün önce Yeşilırmak Nehri’nde görülen balık ölümleri kent merkezine kadar ulaştı. Zabıta ve polisin “Zehirli olabilir” uyarısına rağmen bazı vatandaşların günün ardından gece de fener yardımıyla balık tutması dikkat çekti. Uyarıları dinlemeyenlerin bazıları eliyle bazıları da oltayla nehirden balık tuttu. O vatandaşlardan biri, “Zaten balık ölüyor. Avlasan ne olur, avlamasan ne olur. En azından birisinin boğazından geçer” dedi.

Amasya’da balık ölümleri yaşanan Yeşilırmak Nehri’nde polisin “Zehirli olabilir” uyarısına rağmen bazı vatandaşların gece fener yardımıyla balık tutması dikkat çekti.

Amasya’nın ortasından geçen Yeşilırmak’ta yağışların olmamasından dolayı su seviyesi ve oksijenin azalması nedeniyle 3 gün önce balık ölümleri başladı. İlk olarak geçen cumartesi günü Yazı Bağları Mahallesi bölgesinde görülen balık ölümleri sonrasında sürüklenen balıklar kent merkezine kadar ulaştı.

Kimi vatandaşlar nehre girerek balıkları avladı kimileri ise, kıyıda çok sayıda balığın çırpınmasını endişeyle izleyip yaşatmaya çalıştı. Vatandaşlar gün boyunca ve akşam saatlerinde bile fenerle suyu aydınlatıp oltalar ve elleriyle balık tuttu. Zabıtaların yanı sıra polisler de vatandaşlara “Irmaktan balık tutmayalım. Zehirli olabilir” uyarısı yaptı.

Su yüzeyinde yaşam mücadelesi veren balıkların büyük olanlarını oltayla tutmaya çalışan Yalçın Polat, “Zaten balık ölüyor. Avlasan ne olur, avlamasan ne olur? En azından birisinin boğazından geçer” dedi. Levent Polat ise üzülerek takip ettiği balık ölümlerinin kentte her yıl yaşandığını söyledi.

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Polislerin Uyarısına Rağmen Devam Ettiler!