TOKİ Başkanı Yayına Bağlanmak İsteyince Ekrem İmamoğlu Canlı Yayında Sunucuya Tepki Gösterdi

TOKİ Başkanı Yayına Bağlanmak İsteyince Ekrem İmamoğlu Canlı Yayında Sunucuya Tepki Gösterdi

SÖZCÜ TV’de Senem Toluay Ilgaz’ın sunduğu programda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gündeme dair soruları cevapladı.

Programın son bölümünde İmamoğlu, TOKİ Başkanı Ömer Bulut’un canlı yayına katılmak istediğini duyuran Ilgaz’a ve Bulut’a sert tepki gösterdi. İmamoğlu, hükümetin İstanbul’da yaptığı sosyal konut ve kentsel dönüşüm projelerini eleştirerek, “Deprem kapıda, acele etmemiz lazım. 30’un üstünde dosyamız var. 50 bin konut kampanyası yapılıyor. Bu kampanyanın bir noktası da Tuzla. Tuzla’da ilana çıkılıyor. 2+1 dairenin fiyatı 195 bin TL aradan 5 sene geçti. Dairenin fiyatı 2.685.000 oldu. 180 ay taksitle verilecek toplamda ödenecek rakam 34.000.000 lira. Bir başka vaat. Yine ilk evim ilk iş yerim kampanyası iktidarın kampanyası. Kampanya tarihinde daire bedeli 850 bin 240 ay vadeli. 240 ay sonunda bu dairenin fiyatı 52.000.000 lira. Sosyal konut için 80 bin TL maaş lazım” dedi.

Programın sunucusu Senem Toluay Ilgaz, TOKİ Başkanı Ömer Bulut’un yayına bağlanmak istediğini söyleyerek, “Şimdi bir yayıncı notunu düşmem lazım. Bu özel yayınlarda formatımız buna müsait değildi. TOKİ Başkanı Sayın Ömer Bulut yayına katılmak istedi. Fakat bu yayında değil ama Sözcü TV’nin kapısı ona her zaman açık. Az önce Deniz Zeyrek ve İsmail Saymaz’a mesajlarını iletti. Sayın İmamoğlu’nun bu yayında soruları vardı. Eğer kendisi gelir bir yayınımıza katılırsan çok da memnun oluruz. Hem Sayın İmamoğlu’nun eleştirerek gündeme getirdiği sorular hem de TOKİ’yle ilgili soruları ve deprem gerçekleriyle ilgili sorunları konuşuruz” dedi.

Bu sözler üzerine İmamoğlu, “Senem hanım kusura bakmayın. TOKİ Başkanı sizin için neyi ifade ediyor bilmiyorum ama, bir gün isterse KİPTAŞ Genel Müdürüyle oturur konuşur. İkidir tekrar ediyorsunuz. Yarın bir gün İstanbul Belediye Başkanı ya da İstanbul Belediye Başkan Adayı’yla konuşacak kişi o değildir. Sizin üzerinizden prim yapmaya gayret ediyor. İşine baksın. Yarın bir yerde cevabını verir. İşini görsün, işine baksın. Bence yanlış bir anons yaptınız onu da söyleyeyim” diye konuştu.

İmamoğlu şöyle devam etti: “Burada bir bakan oturabilir Başbakan oturabilir. KİPTAŞ’ın Genel Müdür onu arayıp bir şey derse anons eder misiniz? Etmezsiniz. Doğru bir yayıncılık politikası değil. Ben eleştirimi yapıyorum. O zaman bir sürü insan daha yazabilir yani. Benim muhatabım TOKİ değil. İkidir açıklama yapıyorsunuz. Ben İstanbul Belediye Başkanı’yım. Ben kendisini tanımam. Programdan sonra ararsınız Senem Hanım. Teşekkür ediyorum.”

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
TOKİ Başkanı Yayına Bağlanmak İsteyince Ekrem İmamoğlu Canlı Yayında Sunucuya Tepki Gösterdi