Ana Sayfa Diğer Ekonomi Vestel, Toshiba’nın TV Birimini Satın Alabilir

Vestel, Toshiba’nın TV Birimini Satın Alabilir

- Reklam -

Son zamanlarda zor günler geçiren Toshiba, kayıplarını azaltabilmek için bazı iş kollarını satıyor. Toshiba’nın TV birimini Vstel’in almak istediği konusundaki söylentiler, Vestel tarafından yapılan bir açıklamayla doğrulandı.

- Reklam -

Vestel’in Toshiba’nın TV birimine talip olduğu yönündeki haberlerin öncelikle Japon basınında duyurulmasının ardından Vestel kanadından açıklama geldi.

“Toshiba ile TV birimi için görüşmelerde bulunduk” ifadesinin yer aldığı açıklamada konuyu değerlendirme aşamasında oldukları ve büyüme stratejileri doğrultusunda görüşüldüğü ifade edildi.

Konuya ilişkin olarak Şirket’ten yapılan açıklamada şöyle:

“9 Nisan 2017 tarihinde, Tokyo kaynaklı Nikkei Asian Review’un web sitesinde yayınlanan Toshiba TV biriminin satışıyla ilgili haberde, Vestel’in de adı geçmekte olup konuyla ilgili haber Türk medyasında da yer bulmuştur.

Vestel olarak, şirketimizin konuyu değerlendirme aşamasında olduğunu ve büyüme stratejilerimiz doğrultusunda görüşmelerde  bulunduğumuzu açıklamak isteriz.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, konuyla ilgili olarak  “Geçtiğimiz aylarda Toshiba ile marka lisans anlaşması imzaladığımızı ve Manisa Vestel City’de ürettiğimiz Toshiba markalı TV’lerin Avrupa pazarında satış, pazarlama ve tedarik zinciri gibi faaliyetlerinden sorumlu olduğumuzu sizlere duyurmuştuk. Vestel olarak büyüme stratejilerimiz doğrultusunda fırsatları gözlemleyip değerlendirmeye devam ediyoruz.”

Bu arada Vestel’in hali hazırda Toshiba ile imzalanmış bir lisans anlaşması bulunuyor. Eylül 2016’da imzalanan anlaşma uyarınca Vestel Toshiba markası lisansı altında televizyon üretimi, satışı, pazarlaması ve dağıtımını yapacak. İmzalanan marka lisans anlaşması ile Toshiba markalı televizyonların Avrupa’daki pazar payının orta vadede yüzde 5’in üzerine çıkarılması ve Vestel’in Avrupa televizyon pazarındaki rekabet gücünün ve markalı satışlarının artırılması hedefleniyor.

- Reklam -

Son Haberler