Ana Sayfa Dünya İngiltere'de çocuklarda koronayla birlikte yayıldı!

İngiltere’de çocuklarda koronayla birlikte yayıldı!

Korona virüsü hızla can almaya devam ederken, İngiltere’de salgınla bağlantılı olarak çocuklar arasında başka bir hastalığın yayıldığı öğrenildi. Korona salgınıyla birlikte toksik şok benzeri çoklu bölgede iltihaplanma vakaları uzmanları harekete geçirdi.

- Reklam -

Corona virüsüne bağlı olarak özellikle çocuklar arasında toksik şok benzeri çoklu bölgede iltihaplanma vakalarının arttığını tespit eden NHS, hastanelere hazırlıklı olmaları için uyarıda bulundu.

Daily Mail’in yer verdiği uyarıda, “Covid-19’a bağlı olarak çocuklar arasında yayılan ateşli sendrom endişeleri artmaktadır. Son 3 haftada başta Londra’da olmak üzere dikkat çeken bu artış yoğun bakımda tedavi gerektirmedir” ifadeleri yer aldı.

Negatif sonuçlarda var

Çocuklar arasındaki bu vakalarda şiddetli karın ağısı, sindirim sistemi sorunları, dil ve ciltte kızarıklık ve şişlik ile nefes alma güçlüğü gibi belirtiler görüldüğü açıklandı. NHS’nin uyarısında kaç çocuğun bu durumdan etkilendiği rakamsal olarak açıklanmazken, söz konusu vakalarda corona testi negatif olanların da bulunduğu belirtildi.

Son Haberler

- Reklam -