10 Mart Korbaşıları Anma Günü İlgiyle Hatırlandı.

featured

Türkistanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Sayın Osman Beg, 6 Şubat’ta yaşanan deprem sebebiyle bu yılki 10 Mart Korbaşıları Anma Gününü kabristan ve Türkistan Korbaşılar Parkı’nın ziyaretiyle gerçekleştirdi.

Türkistan İstiklali ve Türkistan tarihi için önemli bir yeri olan Korbaşı Şir Muhammed BEK’in vefatının sene-i devriyesi olan 10 Mart, Korbaşıları Anma Günü olarak kabul edilmişti. Her yıl 10 Mart Korbaşıları Anma Gününde günün anlam ve önemini içeren konferanslar düzenleniyor ve önemli katılımlar sağlanıyordu. Bu yıl ülkemizde 6 Şubat’ta yaşanan şiddetli deprem sebebiyle 10 Mart Korbaşıları Anma Günü, kabristan ve Türkistan Korbaşılar Parkı’nın ziyaretiyle gerçekleştirildi.

Türkistanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Sayın Osman Beg, konuşmasına depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileyerek başladı. Kabristanda okunan Kur’an-ı Kerim, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ruhuna, şehitlerimizin ve gazilerimizin ruhuna bağışlandı.

Türkistanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Sayın Osman Beg, 10 Mart Korbaşıları Anma Gününde Korbaşı ruhunun hâlâ diri olduğunu gördüğü için, birlik ve beraberliğin her şeye rağmen devam ettiği için minnettar olduğunu dile getirdi. Türkistan Milli İstiklal Hareketi olan Korbaşılar Hareketine önem veren ve bu tarihe sahip çıkan Sarıçam Belediye Başkanı Sayın Av. Bilal Uludağ’a, MHP Genel Başkan Danışmanı Sayın Hüseyin Sözlü’ye, TÜRKSOY Genel Sekreteri Sayın Sultan Raev’e, Adana Özbekistan Fahri Konsolosu Sayın İlker Medeni’ye 10 Mart Korbaşıları Anma Gününe katılımları için en içten teşekkürlerini sundu.

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
10 Mart Korbaşıları Anma Günü İlgiyle Hatırlandı.