1. Haberler
  2. Gündem
  3. 19 Ocak Milli Eğitim Bayramı

19 Ocak Milli Eğitim Bayramı

featured

19 Ocak 2018, Türk eğitim tarihi açısından ikinci büyük devrimin tanığı olacağımız gündür. Medreselerin kapatılıp Tevhid-i Tedrisat Kanunu’nun uygulanmaya başlandığı günden beri eğitim camiası böyle kallavi bir hamle görmemiştir. Zannederim görmeyecektir de.

Milli Eğitim Bakanlığının 2023 vizyonu, dünyada eşi benzeri görülmemiş öngörü kaabiliyeti ve Tanrı’nın da izzet ve keremiyle eğitim sistemimizdeki tüm sorunlar 19 Ocak 2018 Cuma günü ortadan kalkmış olacak.

Okullarımız herhangi bir ruh hastasının basıp öğretmen dövebileceği mekanlar olmaktan kurtuluyor artık. 19. yüzyıldan kalma idareciler ile 21. yüzyılın insanını yetiştirme gayreti nihayete eriyor. Finlandiya, Güney Kore, Japonya gibi eğitimde model olmuş ülkeler hasedinden çatır çatır çatlamak üzere.

Bence her senenin 19 Ocak günü tüm yurtta, Yavru Vatan Kıprıs’ta ve dış temsilciliklerde “Milli Eğitim Bayramı” olarak kutlanmalı. Nitekim 19 Ocak 2018 itibariyle ara tatilde öğrencilere ödev verilmesi yasaklanıyor.

Kutlu ve mübarek olsun!

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
19 Ocak Milli Eğitim Bayramı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.