Jandarma Sınavında FETÖ Yöntemi Uygulayan 7 Bin Kişi Tespit Edildi

featured

FETÖ’nün Askeri Okulları sızmada kullandığı yöntemlerden birisi olan “aday numarası” yöntemiyle Jandarma sınavlarında 7 bin kişinin usulsüz “başarı” elde ettiği tespit edildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 2012, 2014 ve 2015’teki Jandarma Astsubay Temel Kursu ve Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu sınavlarında, ‘aday numarası kodlama yöntemi’ ile yapılan usulsüzlüğü ortaya çıkardı.

Mülakatlarda ‘Aday Numarası Kodlama Yöntemi’

Uzun süren çalışma sonucu, FETÖ mensuplarının mülakatları sorunsuz şekilde geçmesi için “aday numarası kodlama yöntemi”nin geliştirildiği belirlendi.

Buna göre, sınavlara giren örgüt mensuplarının aday numaralarının bazı rakamları farklı olsa da toplamının aynı değeri verdiği tespit edildi. FETÖ mensubu astsubay adaylarını bu şekilde seçebilen mülakat komisyonu da bu kişilerin başarılı olmasını sağladı.

7 Bin’i Aşkın FETÖ Şüphelisi

Bunun üzerine harekete geçen Başsavcılık, 2012’deki JAMYO mülakatında bin 920 kişi, 2014’teki JATEK mülakatında 2 bin 972 kişi, 2015’deki JATEK ve JAMYO mülakatlarında ise 2 bin 112 kişinin usulsüz şekilde başarılı sayıldığını belirledi.

Toplam 7 bin 4 şüphelinin isim, adres ve bağlı bulunduğu askeri birliğin bilgilerini liste haline getiren Başsavcılık, Ankara dışındaki kişiler hakkında adli işlem yapılması için 81 ilin başsavcılığa suç duyurusunda bulundu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Jandarma Sınavında FETÖ Yöntemi Uygulayan 7 Bin Kişi Tespit Edildi