ABD Başkanı Trump’tan Son Saatlerde Af Kararları

featured

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’daki görevinin son saatlerinde daha önce kendi ekibinde stratejist olarak görev yapan Steve Bannon, rap sanatçıları Lil Wayne ve Kodak Black ile eski Detroit Belediye Başkanı Kwame Kilpatrick hakkında af çıkardı.

ABD Başkanı Donald Trump, görevdeki son saatlerinde toplam 143 kişi af kararı yayınladı. Bu kişilerden 73’ünün cezalarının tamamen affedildiği, 70’inin ise cezalarında hafifletmeye gidileceği bildirildi.

Af listtesinde yer alan en çarpıcı isim daha önce Trump’ın ekibinde stratejist olarak çalışan Steve Bannon oldu.

67 yaşındaki Steve Bannon, Trump’ın 2016’daki seçim kampanyasının kilit isimlerinden biriydi. Bannon geçtiğimiz yıl, Meksika-ABD sınırına yapılması planlanan duvarla ilgili toplanan fonlarda Trump destekçilerini dolandırmakla suçlanmıştı. Bannon tüm suçlamaları reddetmişti.

Af listesindeki bir diğer isim olan Elliot Broidy, yabancı ülkeler lehine lobicilik yasalarını delmekle suçlanıyordu. Hakkındaki suçlamaları kabul ederek savcılıkla anlaşmaya giden Broidy, Trump kampanyasının önemli bağışçılarından biriydi.

Trump’ın ayrıca silah taşıma kanunlarını deldikleri için yargılanan rap sanatçıları Lil Wayne ve Kodak Black ile yolsuzluk suçlamaları ile 28 yıl hapis cezası alan eski Detroit Belediye Başkanı Kwame Kilpatrick için de af çıkardı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ABD Başkanı Trump’tan Son Saatlerde Af Kararları