Ağıralioğlu Selahattin Demirtaş’ın Meral Akşener’e Kahvaltı Teklifi Hakkında Konuştu

agiralioglu-selahattin-demirtasin-meral-aksenere-kahvalti-teklifi-hakkinda-konustu

İyi Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu,  Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş‘ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘e yönelik ‘kahvaltı’ teklifini yorumladı.

Ağıralioğlu,“HDP, PKK’ya karşı devletin yanında yer alırsa, biz demokrasi taleplerine destek verebiliriz” açıklamasında bulundu

Yavuz Ağıralioğlu, ilke bazlı olarak baktıklarını söyledi. “Yoksa Recep Tayyip Erdoğan gitsin diye bir siyasi cinnet içinde olmayız” diye ifade etti.

Abdülkadir Selvi bugün yazdığı yazıda “Demirtaş’ın kahvaltıya gitmek istediği Akşener, kan davalı bir yanıt vermişti. Bu yanıt dahi Demirtaş’ı geri adım attırmadı. Demirtaş, yanıtı olumlu bulduğunu belirtti. Selahattin Demirtaş’ı yeniden siyasi denkleme sokma çabalarına dikkat çekip bunun neden Meral Akşener üzerinden yapılmak istendiğini sormuştum. Konuştuğum İyi Partililerin de benzer bir merak içinde olduklarını gördüm. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da desteklediği, Devlet Bahçeli’nin ‘Evine dön’ çağrısından sonra millet ittifakı içindeki pozisyonu güçlendiği için Demirtaş’ın da kahvaltı diyaloğunu Akşener üzerinden başlattığı düşünülüyor. Siyaset yükselen değerler üzerinden yapılıyor. Bu çabaların Demirtaş’ı sevimlileştirme gayreti olduğunun farkındalar. Ama bunun için Demirtaş’ın bir bedel ödemesi, özeleştiri yapması gerektiğini düşünüyorlar.” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ağıralioğlu Selahattin Demirtaş’ın Meral Akşener’e Kahvaltı Teklifi Hakkında Konuştu