Ana Sayfa Gündem Ahıska Türkleri Mehmetçiğe Dua Edip Kurban Kesti

Ahıska Türkleri Mehmetçiğe Dua Edip Kurban Kesti

Erzincanın Üzümlü İlçe merkezinde bulunan Ensar Camii’nde bir araya gelen çok sayıda Ahıska Türk’ü, sabah namazını kıldı.

- Reklam -

Namaz sonrası cami hocası tarafından Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından “Milli Birlik ve Beraberlik” konulu sohbet verildi.

Camide, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik başlattığı “Zeytin Dalı Harekatı”na katılan Mehmetçik’in harekatı zaferle sonuçlandırması için dua edilmesinin ardından, Ahıska Türkleri adına Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) tarafından kurban kesimi gerçekleştirildi.

DATÜB Erzincan Temsilcisi Vahid Mirza, program sonrası basına yaptığı açıklamada, Ahıska Türklerinin vatan için her göreve hazır olduklarını belirterek, şunları söyledi:

“Biz Ahıska Türkleri olarak sabah namazımızı kılıp camide, Mehmetçiklerimize, şehitlerimize dualar ettik. Her zaman devletimizin, ordumuzun arkasında, birliği, beraberliği sağlamak için bulunuyoruz. Her zaman vatan için her göreve hazırız. Gençlerimiz askerlik yapmaya gönüllüler. Eğer lazım olursa birçok Ahıskalı askere gitmeye hazırdır. Allah ordumuzu saklasın, birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. Mehmetçiklerimize güç versin. Her zaman Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan ile Başbakanımız Yıldırım’ın arkasındayız.”

Ahıska Türk’ü gençlerden Aziz Hacı ise “Afrin’e yönelik gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı’nda görev alan kahraman Mehmetçik kardeşlerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. Allah şehit ailelerimize sabır versin. Ahıska Türk’ü gençlik olarak vatan için kızıl elmaya gitmeye hazırız.” dedi.

Son Haberler

- Reklam -