1. Haberler
  2. Gündem
  3. AKP’li Suna Kepolu Ataman’dan Mangal Partisi Açıklaması

AKP’li Suna Kepolu Ataman’dan Mangal Partisi Açıklaması

AKP'li Suna Kepolu Ataman'dan Mangal Partisi Açıklaması

TBMM’de 2024 bütçe görüşmeleri sürerken AK Parti Diyarbakır Milletvekili Suna Kepolu Ataman, Meclis bahçesinde yöresel bir lezzet olan mangalda ciğer partisi verdi. Partiye hem basın mensupları hem de diğer partilerden milletvekilleri katıldı. Ataman, partinin fotoğraflarını sosyal medyada paylaştı. Bu paylaşım, bazı kesimlerden tepki çekti.

Ataman, eleştirilere karşı sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Açıklamasında şunları söyledi: “Ben gösterişten asırlarca uzak kalmış Diyarbakır halkının malumu, bir ailenin Mahmut AĞANIN kızıyım. Mecliste bütçe görüşmeleri esnasında her partiden Milletvekillerinin yaptığı gibi ben de bir ikramda bulunmak istedim. Meclis işleyişi içinde ikram günüm Salı günü akşam 18:00 olmasına rağmen bir muhterem Milletvekilimizin meclis kürsüsünde rahatsızlanması nedeniyle ikramımızı ertesi gün yani çarşamba günü saat 14:00’e erteledik. Tüm parti gruplarını ve meclis çalışanlarını kapsayacak şekilde Diyarbakırımızın coğrafi işaretli ürünlerini ikram etmek üzere hazırlıklarımızı yaptık. Yaptığımız bu ikramda gösteriş yoktur alayiş yoktur. Bu ülke insanına has misafirperverlik vardır ve bir Diyarbakırlı olarak misafiri olan hürmetimiz gereği doğal olarak hemen herkesle de bire bir ilgilendim. Bütün parti gruplarının davetimize icabet etmesinden de çok mutlu oldum. Gerçi böyle bir iddiada bulunulmadı ama ben yine de söyleyeyim. Sosyal medyada ve bazı basın yayın organlarında ima edilmeye çalışılan kasıtlı haberlerin aksine Kamu kaynaklarının bir kuruşu dahi bu işe dahil edilmemiştir. Herkes bilir ki; benim karakterim ve asaletim böyle bir şeye müsaade etmez. İyi niyetle meselenin farkında olmadan tenkitte bulunan vatandaşlara arkadaşlara saygı çerçevesinde bunu arz etmeyi uygun gördüm.”

Ataman’ın partisi, daha önce de Meclis’te mangal partisi düzenleyen AK Parti Bursa Milletvekilleri ve çiğ köfte partisi veren milletvekilleri gibi gündeme geldi. Mangal partisi, AK Parti Gaziantep eski milletvekili ve önceki dönem MKYK üyesi Şamil Tayyar’ı da rahatsız etti. Tayyar, Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Bütçe görüşmeleri sürerken Meclis bahçesinde mangal partisi vermek, AK Parti’ye yakışmıyor. Bu görüntüler, AK Parti’ye oy veren milyonları üzüyor. Bu partiyi kuranlar, bu partinin değerlerini unutmadı” dedi.

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
AKP’li Suna Kepolu Ataman’dan Mangal Partisi Açıklaması