Alpay Özalan’dan ‘Kızılderililer’ Kitabı

featured

AK Partili eski futbolcu Alpay Özalan, “Amerika Kıtasının Gerçek Sahipleri Kızılderililer” adıyla bir ‘kitap’ çıkardı.

AK Partili Alpay Özalan, “Amerika Kıtasının Gerçek Sahipleri Kızılderililer” adlı bir ‘kitap’ çıkardığını açıkladı. Kitabın ayrıntılarını Youtube’dan paylaştığı kanalla açıkladı. Özalan kitabı ABD’nin “Ermeni Soykırımı” kararına karşılık olarak yazdığını söyledi.

“İnsanlara kendi tarihini unutturmaya çalışan sözde medeni Batı’nın istilacı ve katliamcı geçmişini hatırlatmak”  sözlerini söyledi. Özalan kitabı 24 Nisan’a yetiştirmeye çalıştığını ancak işlerinin yoğunluğu nedeniyle bunun mümkün olamadığını dedi.

Kitabın arka kapağında  “Kristof Kolomb, bir kâşif miydi yoksa gözünü altın ve hazine hırsı bürümüş bir korsan mıydı? Bartolomé de Las Casas; Kolomb’un seyir defterlerine yazmadığı, sakladığı hangi sırları açıklamıştı? Kızılderililer, 1492 yılından önce nasıl bir hayat yaşıyorlardı? Gerçekten ‘vahşi’ miydiler? Aztek İmparatoru II. Montezuma, İnka İmparatoru Atahualpa ve diğer başka bazı Kızılderili liderler neden hep aynı davranışları sergilemişti? Bu bir tesadüf mü yoksa tarih kitaplarında bir yanıltma mı var? Codex Mendoza’nın üstünde hiç durulmayan gerçek neydi? ‘Medeni’ kolonyalizm niçin gerekliydi? Kurucu atalar arasında yer alan Amerikan başkanları, Kızılderililer hakkında ne düşünüyorlardı? Hangi başkanlar katliam emri vermişti? Kızılderilileri kimler nasıl katlettiler? Nasıl soykırımlar yaptılar? Topraklarını nasıl istila ettiler? Kendilerine nasıl köle yaptılar? Onları bize nasıl tanıttılar? Günümüzde, Kızılderililerin çileleri bitti mi?”  ifadeleri yer alıyor.

Alpay Özalan’dan ‘Kızılderililer’ Kitabı