1. Haberler
  2. Gündem
  3. Bahçelievler Belediyesi’nden Kitap Yurdu Hakkında Açıklama

Bahçelievler Belediyesi’nden Kitap Yurdu Hakkında Açıklama

featured

T.C. Bahçelievler Belediyesi yaptığı açıklamada, Kitap Yurdu Yayıncılık ve İletişim AŞ. firmasının Basın Ekspres Yolu üzerindeki yerleşkesinin yasal gerekliliklerin yerine getirilmediği için mühürlendiğini duyurdu. Belediyeden yapılan açıklamada, firmanın sosyal medya üzerinden yaptığı “bağış istediler” iddiasının gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Açıklamaya göre, Kitap Yurdu Yayıncılık ve İletişim AŞ., Yenibosna Merkez Mahallesi Cemal Ulusoy Caddesi No:43 adresinde faaliyet göstermekte olup, 2018 yılında sıhhi müessese statüsünde kitap dağıtım merkezi olarak ruhsat almıştı. Ancak, 17 Ocak 2024 tarihinde yapılan denetimlerde, firmanın kullanım alanını yaklaşık 2000 metrekare artırdığı ve matbaa, marangozhane ve depo faaliyetlerinde bulunduğu tespit edildi. Bu faaliyetlerin, sıhhi müessese değil, gayrisıhhi müessese statüsünde değerlendirilmesi gerektiği ve bu tür iş yerlerinin sanayi bölgesinde ruhsatlandırılması gerektiği belirtildi.

Yetkililer, 19 Ocak 2024 tarihinde ilgili resmi yazıları hazırlayarak, 23 Ocak 2024 tarihinde firmaya tebliğ etti. Ancak, aradan geçen 4 ay boyunca firma yetkilileri herhangi bir başvuruda bulunmadı. Bu sebeple, firmanın sıhhi statüdeki Çalışma Ruhsatı iptal edildi ve işyeri faaliyetten men edildi.

thumbnail
Ne Olmuştu?
Kitap Yurdu’nun Yerleşkesi Mühürlendi

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Bahçelievler Belediyesi’nden Kitap Yurdu Hakkında Açıklama