Bakan Çavuşoğlu: Kıbrıs Türklerinin Haklarını Savunacağız

cavusoglu-kibris-turkleri
Daha Fazla Göster

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Kıbrıs Türkü’nün haklarını birlikte görüşeceğiz, birlikte karar alacağız ve birlikte savunacağız” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ( KKTC) Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile bir araya geldi. Görüşmede Çavuşoğlu, “Kıbrıs Türkü’nün haklarını birlikte görüşeceğiz, birlikte karar alacağız ve birlikte savunacağız” ifadelerini kullanırken, Bakan Ertuğruloğlu ise, “Güçlü Türkiye, güçlü KKTC demektir” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği KKTC’de Meclis Başkanı Önder Sennaroğlu ve Başbakan Hamza Ersan Saner ile görüşmesinin ardından Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile bir araya geldi. KKTC Dışişleri Bakanlığı’nda yapılan görüşmede konuşan Bakan Çavuşoğlu, “Sevgili Tahsin abi” diye hitap ettiği Ertuğruloğlu’na, “Sizinle daha önce de çalıştık. Tecrübelerinizden istifade ediyoruz, öğreniyoruz” dedi.

Ertuğruloğlu’nun göreve geldikten sonra ilk ziyaretini Türkiye’ye gerçekleştirdiğini hatırlatan Çavuşoğlu, orada da birçok konuyu ele aldıklarını belirtti. Bakan Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye’nin KKTC’ye ve Kıbrıs Türk halkına olan desteğini vurguladı.

Türkiye’nin salgın döneminde KKTC’ye verdiği desteğe değinen Çavuşoğlu, “Kıbrıs Türk halkına gerekli aşıları gönderiyoruz. Bugüne kadar 40 bin doz aşı geldi. Önümüzdeki süreçte bu aşı miktarını artıracağız ve böylelikle KKTC’de ayrım yapmaksızın tüm kardeşlerimiz aşı olma imkanını yakalayacak” dedi.

office 2013

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan Çavuşoğlu: Kıbrıs Türklerinin Haklarını Savunacağız