Ana Sayfa Gündem Belediye başkanı isyan etti: Kucaklaşın, birbirinizi öpüp koklayın

Belediye başkanı isyan etti: Kucaklaşın, birbirinizi öpüp koklayın

Kent merkezinde denetim yaparken maskesiz ve sosyal mesafeye dikkat etmeyen yurttaşları gören Belediye Başkanı Çetin Bozkurt isyan etti. “Devletimiz ve bizler denetim yaparken Sağlık ve İçişleri Bakanlarımız defalarca uyarılar, açıklamalar yaparken sizler, çalın oynayın, dip dibe tepinin,kucaklaşın, birbirinizi öpüp koklayın, bol bol tokalaşın” diyerek tepkisini dile getirdi.

- Reklam -

Zonguldak’ın Devrek ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, dün İçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde yapılan koronavirüs tedbirleri denetimine katıldı. Ancak Bozkurt gördüğü manzaradan hiç memnun kalmadı.

Halkı yoğun olduğu caddelerde ve iş yerlerinde yapılan kontrollerde bir çok kişinin kurallara uymadığını gören Başkan Çetin, maske dağıtıp vatandaşları kurallara riayet etmesi yönünde uyardı.

Denetimlerde karşılaştığı manzara karşısında hoşnut olmayan Çetin Bozkurt, sosyal medya hesabından ilçe halka isyan etti.

Devrek’in vaka sayılarına göre Zonguldak’ta ilk sırada olduğunu belirten Çetin, şunları ifade etti.;

“Pandemi süresinde sıfır vaka ile geçtiğimiz süreçten sonra normalleşme sürecine geçişten bu güne kadar Covid-19 sebebiyle izlemeye alınan vatandaş sayımız 449, sonuçları pozitif çıkan vatandaş sayımız 148, sadece 1-9 ağustos tarihleri arasında yani dokuz gündeki pozitif vakamız 52 (ilimizde en yüksek rakamdır) olarak sonuçlanmıştır.

Devletimiz ve bizler denetim yaparken Sağlık ve İçişleri Bakanlarımız defalarca uyarılar, açıklamalar yaparken sizler çalın oynayın, tepinin, bol bol toplanıp kalabalıklar halinde dua edin, kucaklaşın, birbirinizi öpüp koklayın, bol bol tokalaşın,dip dibe bankalardan para çekin, alış veriş yaparken üst üste çıkın. Size bir şey olmaz.”

İŞTE BELEDİYE BAŞKANININ O PAYLAŞIMI

 

Son Haberler

- Reklam -