Ana Sayfa Sağlık Bilim Kurulu Üyesinden "Beni Temaslı Göster 14 Gün Yatayım" Açıklaması

Bilim Kurulu Üyesinden “Beni Temaslı Göster 14 Gün Yatayım” Açıklaması

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, “İşinden gücünden kalacağı gerekçesiyle ‘Aman beni söyleme’ diyenler kadar ‘Beni temaslı göster de 14 gün evde yatayım’ diyen de var” açıklamasında bulundu.

- Reklam -

Prof.Dr Özlü, Koronavirüs pozitif olduğunu bildiği halde saklayan, izolasyondayken seyahat edip düğün-dernek gezenlerin toplum sağlığını riske ettikleri için suç işlediklerini bir kez daha hatırlattı. Özlü, “Burada bir gizlenme, başkasının hayatını tehlikeye atma durumu var. Affedilecek bir hareket değil. Amacımız sizi nedensiz yere eve kapatmak değil; aylardır mücadele ettiğimiz virüsün daha fazla yayılmasını engellemek. Bunu başaramadıkça vaka sayıları artmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

“AMAN BENİ SÖYLEME”

Özlü, “İşinden gücünden kalacağı gerekçesiyle ‘Aman beni söyleme’ diyenler kadar ‘Beni temaslı göster de 14 gün evde yatayım’ diyen de var. Filyasyon çalışmalarının sağlıklı yapılması virüsün topluma yayılmamasını önlemek adına önemli. Bu işin şu an tek aşısı tedbir.” açıklamasında bulundu.

Son Haberler

- Reklam -