1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Bilişim Zirvesi’23 Teması “23 Enigma” Olarak Açıklandı

Bilişim Zirvesi’23 Teması “23 Enigma” Olarak Açıklandı

featured

Bilimle teknolojinin kesişiminde geleceğe ışık tutan, ilham veren iş deneyimlerinin paylaşıldığı, güçlü iş birliklerinin oluşturulduğu Bilişim Zirvesi’nin 2023 ana teması belirlendi. 23 Kasım 2023’te 23.sü gerçekleştirilecek olan zirve, Cumhuriyetimizin 100. yılında “1923’ten 2023’e 23 parantezinde ‘Enigma’” temasıyla teknolojinin yaşamımıza kattıklarını “23” sayısının gizemiyle ele alacak.

Bireylerin, şirketlerin ve ülkelerin olmazsa olmazı haline gelen teknoloji ve bilişimin yol haritasının belirlenmesi, geliştirilmesi için 2000 yılından bu yana gerçekleştirilen Bilişim Zirvesi’nin 2023 temasıyla ilgili bilgi veren BTHABER Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe, her yıl farklı bir noktaya odaklandıklarını hatırlatarak, “Son yıllarda yapay zekâ ana temasıyla yeni akıllı dünya ekonomisini irdelemiştik. Peşi sıra ‘Verinin Gücü’ ve ‘Kuantum Teknolojileri’ni masaya yatırmış, ardından tüm gelişmiş teknolojilerini birleştirerek ve birlikte kullanarak ileriye gidilmesi planıyla ‘Evren Sanatı’nı yaşam çiçeği formuyla derinlemesine ele almıştık. 2022 yılında gerçekleştirdiğimiz zirvede ‘kendini ve etrafını içinde bulunduğu bataklığa rağmen devamlı temizleyen lotus gibi teknoloji de insanın sebep olduğu, dünyanın ömrünü kısaltan tüm problemleri çözerek ‘Dünyayı Teknoloji Kurtaracak’ dedik” dedi. 

23. Bilişim Zirvesi’nin 23 Kasım 2023’te yapılacağını ifade eden Göçe şunları söyledi: “Çağlar boyunca sayıların gizemi üzerine pek çok çalışma yapılmış hatta sanata da konu olmuştur. Bu sayıların belki de en gizemlisi 23’tür. ‘23 muamması/enigma’ tüm olayların 23 sayısıyla, permütasyonlarıyla ya da 23 ile ilişkili bir sayıyla ilgili olduğu inancıdır. Bu sayının birçok gizemli tesadüfte saklı olduğuna, bunu ancak fark edebilenin gördüğüne de inanılır. Zirvemizin 23.sünün 2023 yılına denk gelmesi, ana tema olarak ‘23 muamması’ üzerine odaklanmamızı sağladı. 2023 yılı aynı zamanda Cumhuriyetimizin de 100.yılı. Yüzyıllık serüvende bilgisayarın atası kabul edilen enigma şifre çözücüler ile başlayan teknolojinin hayatımızda yarattığı değişimi ve dönüşümü ‘görüyor’, özellikle yerli ve milli üretimin baş döndüren bir hızla gelişmesine de şahitlik ediyoruz. Bu heyecan veren hikâyenin parçası olmuş ve olacak tüm paydaşlarımızı 23. kez Bilişim Zirvesi’nde buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 23 hepimize uğur getirsin.” 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Bilişim Zirvesi’23 Teması “23 Enigma” Olarak Açıklandı