1. Haberler
  2. Gündem
  3. Binler Atsız’ı Anacak

Binler Atsız’ı Anacak

featured

Türkçülük düşüncesinin ebedi lideri Hüseyin Nihâl Atsız bu yılda binlerce Türkçü tarafından anılacak. Karacaahmet mezarlığındaki kabri başta olmak üzere, Türkiye’nin dört bir yanında çeşitli vakıf, dernek, sivil toplum kuruluşları ve öğrenci toplulukları tarafından düzenlenecek olan anma programlarından birkaçını sizlerle paylaşıyoruz.

Gökbörü Türkçüler Derneği; 9 Aralık 2017 de Gökbörü Türkçüler derneğinden saat: 23:00’de Otobüs ile İstanbul’a hareket edecek. 10 Aralık sabahı İstanbul’a ulaşmayı planlayan dernek üyeleri daha sonra Türkiye genelinde bulunan Ergenekon Dergi il temsilciliklerinin katılımı ile kortej eşliğinde Atsız Beğ’in kabrine Yürüyecek.

Ankara’dan gelmek isteyenler için iletişim adresi ; Karanfil 2. Sokak 34/90 Kızılay-Ankara

İstanbul Turancılar Derneği; 10 Aralık Pazar günü Saat 13.00’te Harem Otogarı’nda toplanacak olan Türkçüler, Hüseyin Nihal Atsız Beğ’in kurganının bulunduğu Karacaahmet Mezarlığı’na kortej eşliğinde yürüyüş yapacak.

Ayrıca dernek yetkilileri tarafından yapılan açıklamada uyulması gereken kurallar bildirildi.

  • ”Yürüyüş esnasında Türk devletlerinin bayrakları ve teşkilat sancağımız olan Kara Sancak dışında herhangi bir kurum ve kuruluşa ait bayrak, flama vb. açılmayacaktır.
  • Yürüyüş esnasında görevli arkadaşların uyarılarına uymanızı rica ederiz.
  • Kocaeli, Yalova ve Tekirdağ’dan otobüs kaldırılacaktır. Otobüs kalkış saati ve yeri aşağıdaki gibidir.

Dernek yetkilileri ile irtibata geçmek isteyen için iletişim adresi ise;

İbrahim ECEVİT – (0554) 892 53 42
Semih ÖZDEMİR – (0534) 288 21 05
Abbas CEVHER – (0539) 678 87 31

Orkun Vakfı, 3 Mayıs Türkçüler Birliği ; 11 Aralık günü, Selimiye Parkında Saat 10.30′ da toplanacak olan Türkçüler saat 10.45′ de Hüseyin Nihal Atsız’ın kabrine hareket edecek, 10.55 de Kurganda olmayı planlayan Türkçüler, Yaşlı ve özürlü Türkçülerimiz için ise bir açıklama yaptılar.  ”Yürüyemeyen katılımcılarımız ve yaşlı Aksakallarımız direkt Kurgana gidebilir ve orada bekleyebilirler.”

Dernek yetkilileri ile irtibat kurmak isteyenler;

https://www.facebook.com/3MayisTurkculerBirligi/

Adana Turancılar, Kara Kalpaklılar ve Tanrıdağ Türkçüler Derneği; 11 Aralık 2017 Pazartesi günü saat 14.00’de Kadıköy vapur iskelesinde toplanacak olan Türkçüler, Karacaahmet Mezarlığı’nda bulunan Hüseyin Nihal Atsız‘ın kurganına yürüyecek.  Ayrıca; İstanbul dışında bulunan Türkçüler için bildiri yapan dernek yetkilileri Ankara, Aydın, İzmir, Kahramanmaraş, Kırıkkale, Konya, Polatlı, Adana ve Denizli’den otobüsler ile İstanbul’a hareket edileceğini bildirdi.

Dernek yetkilileri ile irtibat kurmak isteyenler; https://www.facebook.com/Kalpaklilar1919/

 https://www.facebook.com/TanridagTurkculerDernegi/

https://www.facebook.com/adanaturancilardernegi/

 

 

 

0
alk_la
Alkışla
0
sevdim
Sevdim
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Binler Atsız’ı Anacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.