Boğaziçi Üniversitesi’nde Teröristler, Öğrencilere Saldırdı

Dün Boğaziçi Üniversitesi’nde Afrin Harekatı sırasında şehit olan askerlerimiz için stand kuran ve onların anısına lokum dağıtan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine, pyd/pkk’lı olan öğrenci görünümlü teröristler tarafından saldırıldı.

Ayrıca, bu öğrenci görünümlü teröristler, terör örgütü Pyd/Pkk lehine ” Kürdistan Faşizm’e mezar olacak” şeklinde bölücü faaliyet olarak bilinen sloganlar attı.

Öğrencilerine yapılan bu saldırı sonrası Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğünden açıklama yapıldı işte o açıklama;

”Sayın Basın Mensubu,

Çeşitli yayın organlarında yer alan, Boğaziçi Üniversitesi’nde Afrin’le ilgili olaylara dair haberler konusunda tarafınızı bilgilendirme ihtiyacı hissedilmiştir.

Öncelikle Boğaziçi Üniversitesi olarak, terörün hiçbir çeşidine müsamaha göstermediğimizi önemle vurgulamak isteriz. Üniversite idaremizin onayı dışında yapılan gösterilere Emniyet güçleri müdahale etmiştir. İzinsiz olan bu eylemle ilgili sorumlular hakkında ayrıca gereken disiplin işlemleri uygulanmaya başlanmıştır.

Boğaziçi Üniversitesi olarak geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin hassasiyetlerini paylaştığımızı belirtiriz.

Saygılarımızla,

Boğaziçi Üniversitesi