Ana Sayfa Siyaset CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Ekonomi Eleştirisi

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan Ekonomi Eleştirisi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında ekonomiye geniş bir yer verirken, “Pik değil dip yaptı. Dövizdeki artış her şeye yansıdı. Sudan peynire kadar her şeye zam geldi” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli’nin Kıbrıs’a farklı uçaklarla gidişlerini eleştiren CHP lideri, “Ekonomide reform yapacaksan devlette israfı önleyeceksin” dedi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik başlatılan incelemeye tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “Bu devlet politikasıymış. MGK’da görüşüldü mü? Özel bir yasa çıktı mı? Niye devlet politikası? Çünkü bir kişinin kararı devlet politikası sayılıyor” ifadelerini kullandı.

- Reklam -

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Konuşmasına ekonomide yaşanan gelişmelere değinerek başlayan CHP lideri şunları söyledi:

“Bütün vatandaşlarım şundan emin olsunlar. Her hafta dediklerimizin yüzde 100’ü doğrudur. Ciddi bir sorun var, sorun ciddi bir şekilde hissediliyor. Sorunu çözecek olanlar siyaset kurumudur. İktidar görevini yapmıyorsa devreye biz giriyoruz. Bu toplantının temel amacı görevini yapmayan iktidarı uyarmak ve nasıl yapması gerektiğini söylemektir.

Bir hukuk buhranı ve ekonomik buhran var. Her ortamda ve her yerde şunu söyledim. Bir sorunu çözecekseniz ve o çözüm milletin hayrınaysa CHP olarak biz el kaldırarak evet diyeceğiz. Fakat ısrarla söylemde kalan sözler var. Gerçeğe dönüşmüyor, yasaya dönüşmüyor, kararnameye dönüşmüyor.

Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur. Bunu çözecek kapasite de irade de liyakat de vardır. Bir devlet aile şirketi gibi yönetilemez. Sorunun çözümü için liyakate, enerjiye, özel sektöre, şeffaf kamu kurumlarına ihtiyaç var. Bir sorumluluk içinde devleti yönetmeniz lazım. Devlet, vatandaşları arasında ayrım yapmaz. Bendensen hizmet veririm, benden değilsen hizmet vermem anlayışı demokrasilerde ve insan haklarında olmaz. Ekonomide ya da hukukta reform yapacaksan nasıl yapacağını anlatacaksın.”

Son Haberler

- Reklam -