Ana SayfaSiyasetChp'den Bir Vekil Daha İstifa Etti

Chp’den Bir Vekil Daha İstifa Etti

İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil Sütlü, Chp’den istifa ettiğini açıkladı. Kadıgil, Türkiye İşçi Partisi’ne katılacak.

- Reklam -

CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil Sütlü, partisinden istifa etti. Kadıgil, Türkiye İşçi Partisi’ne (TİP) katıldı. Bu katılım TİP’in milletvekili sayısı 4’e yükselecek.

Kadıgil, basın açıklamasında ”Bugün itibariyle, inandığım değerleri açıkça ve yüksek sesle savunmak için, dünya görüşüme daha yakın gördüğüm bir partiye, Türkiye İşçi Partisi’ne katılıyorum” ifadelerini kullandı.

Kadıgil ”AKP’nin yarattığı karanlığa karşı ortak mücadele vermeye devam edeceğinin altını çizen Kadıgil, şunları kaydetti: Artık aynı çatı altında olmasak da ülkemizi AKP karanlığından kurtarmak için her daim yan yana ve omuz omuza olacağımızdan zerre şüpheniz olmasın. Çünkü ben bu adımı bu mücadeleye köstek olmak için değil bilakis biraz daha solunuzdan destek olabilmek için atıyorum.

Hem önümüzdeki tarihi seçim sürecinde, hem de elbirliğiyle yaralarımızı sarma aşamasına geçtiğimizde, hepimizin iyiliğine olduğunu düşündüğüm bir yola çıkıyorum. Bilin ki ülkem için doğru olduğuna inandığım şeyi yapıyorum.” sözlerini söyledi.

Son Haberler

- Reklam -