Ana Sayfa Gündem Çin'den Müslüman Türklere Dayatma: "Domuz Eti Yemeyen Komünizme Bağlı Değildir"

Çin’den Müslüman Türklere Dayatma: “Domuz Eti Yemeyen Komünizme Bağlı Değildir”

Çin Komünist Partisi, çoğunluğunun Müslüman olduğu Doğu Türkistan’da domuz üretmeye ve domuz çiftliklerinin kapasitesini artırmaya devam ediyor.

- Reklam -

Edinilen bilgiye göre, Çin hükümetinin Doğu Türkistan’ın Shihu bölgesinde büyük ölçekli domuz çiftliği kurdukları öğrenildi.

Çin Komünist Partisi, geçtiğimiz yıl Müslüman Türklerin yaşadığı bölgeleri Çin’deki en büyük domuz yetiştirme üssü haline getireceğini ve böylece Çin’deki domuz eti talebinin karşılanmasını planladığını açıklamıştı.

Geçtimiz günlerde de Kaşgar, Aksu-Bai, Cherchen ve diğer birkaç nahiyelerde domuz yetiştirme çiftlikleri kurmuştu.

Yerel basına göre, şu an Shihou şehrinin kuzey bölgesinde yapım aşamasında olan domuz çiftliği, bu yıl Ekim ayında resmi olarak açılıp ve başlangıçta en az 10.000 domuz yetiştirileceği ve bu rakamın 2021 yılına kadar 30.000’e yükseltileceği tahmin ediliyor.

Gözlemciler Çinli yetkililerin Uygur topraklarını domuz yetiştirme üssüne dönüştürmesiyle eş zamanda Uygur Türklerini domuz eti yemeye zorluyor.

Müslüman Türklerin domuz yiyip yememesini Komünist Partiye ve Çin hükümetine sadık olup olmadığını belirlemek için bir kriter haline getirdiğini kaydetti.

Son Haberler

- Reklam -