Devlet Bahçeli, Fenerbahçeli taraftarların protestosuna tepki gösterdi

featured

Devlet Bahçeli, Fenerbahçeli taraftarların protestosuna tepki gösterdi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından açıklama bulunarak, tribünlerden yükselen istifa sloganlarına tepki göstererek şu ifadeleri kullandı;

  • Türkiye’miz son yüzyılın en büyük deprem felaketiyle mücadele halindeyken Fenerbahçe-Konyaspor futbol müsabakası esnasında tribünden istifa sloganlarının atılması sorumsuzluk ve şuursuzluktur.
  • Bugün oynanacak Galatasaray-Alanyaspor ile Beşiktaş-Antalyaspor kulüpleri arasındaki müsabakalarda aynı şekilde istifa seslerinin yükselmesi halinde futbol kulüplerimizin oyuna geldiği, tuzağa düştüğü de netleşmiş olacaktır.
  • Milliyetçi Hareket Partisi depremde hayatını kaybetmiş vatandaşlarımıza yapılan saygısızlığı, ülkemizin böylesi hassas ve acılı günlerinde sporun kirli siyasete alet edilmesini şiddetle kınamaktadır.
  • Bütün kulüp başkanlarının müsabakaların ya seyircisiz ya da gerekli tedbirlerin alınarak oynanması hususunda acil ve gerekli adımları atmaları kaçınılmaz görevleridir. Milliyetçi Hareket Partisi konunun takipçisidir.
  • Türk futbolunu zillet ve rezalete mahkum etmek isteyenlere göz yummak, alttan almak, sessiz durmak geldiğimiz bu aşamada mümkün değildir.

İlgili Haber  Eski MHP'li Cemal Enginyurt, CHP'den Teklif Almış
Devlet Bahçeli, Fenerbahçeli taraftarların protestosuna tepki gösterdi