Devlet Bahçeli: “Osman Kavala Sorosçudur, Selahattin Demirtaş teröristtir”

featured

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündemle ilgili açıklmalarda bulunarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu‘na yüklendi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedefine alan Bahçeli; “Osman Kavala Sorosçudur, Selahattin Demirtaş teröristtir” dedi. Devlet Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkan satırbaşları şu şekilde;

  • Ortada bir kriz yoktur. Gerekiyorsa Cumhur İttifakı’nın ortağı olarak hesap vermemiz gerekiyorsa, veririz.
  • Geçen hafta TBMM’de önemli bir teklif kanunlaşmıştır. Vergi Usul Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik teklifi CHP’nin, İP’in ve diğerlerinin sorumsuz itirazlarına rağmen kabul edilmiştir. Zillet ittifakı havanda su dövmüştür. Bu kanunla mağdur insanlarımızın sesine kulak verilmiştir. Vergi alanında mükellefleri koruyan bir anlayış öne çıkmıştır.
  • CHP istismar, İP inkar, HDP de ihanet eder. Ancak istismarcılara izin vermeyeceğiz, ihanetin belini kıracağız
  • CHP yönetiminin sorunu karmaşıklaşarak kronikleşmiş bir sorundur. Millet adına adalet istediğini açıklamış. Masum insanların kin ve intikam duygusuyla tutuklu kaldıklarını söylemiş. Utanmadan ‘Osman Kavala, Selahattin Demirtaş neden hapiste? diye sormuş. Osman Kavala Sorosçu’dur, Selahattin Demirtaş teröristtir. Sayın Kılıçdaroğlu, Demirtaş’ın neden hapiste olduğunu milletvekillerine değil cesaretin varsa, şehit annelerine sor, yiyorsa şehit babalarına sor. Bir teröristin niye hapiste olduğunu sormak teröristin müdafaasıdır. CHP’li kardeşlerim bu rezilliği nasıl hazmedecekler. İP’e oy veren kardeşlerim, HDP ile teröristlerle işbirliğini nasıl içlerine sindirecekler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Devlet Bahçeli: “Osman Kavala Sorosçudur, Selahattin Demirtaş teröristtir”