Dilencilikte yeni yöntem “Alo Dilenci” hattı

featured

Dilencilikte yeni yöntem “Alo Dilenci” hattı Duygu sömürüsü yaparak dilenen kişiler dolandırıcılığı cep telefonuna taşıdı. Dilencilerin son oyunu ‘pes’ dedirtti. Bir vatandaşı gizli numaradan aradı, İBAN verip para istedi. Sadece dilenmek ile yetinmeyip bir de aradığı kişiyi tehdit etti. Kandıramayacağını anlayınca tehditleri sürdürerek telefonu kapattı.

Detayları CNN TÜRK muhabiri Emel Telli anlattı… Dilenciler yeni bir yola başvurdu. Vatandaşları özel numaradan rastgele arayarak dilenmeye başladı. Sadece dilenmek ile yetinmeyen dilenciler aradığı kişiyi tehdit etti. Kaldıramayacağını anlayınca o tehditleri sürdürerek telefonu kapattı. Detaylar CNN TÜRK muhabiri Emel Telli anlattı…

Dilenciler bu kez de cep telefonuna sarıldı. Dilenciler telefonda, “Bak yeğenim diyorum sana, evladım diyorum’… Duygu sömürüsü yaptı, “Bana İBAN üzerinden para at. Ben herkesi arıyorum. Ondan 50, ondan 100, senden 500, ondan bin lira…” diyor.

Pes dedirten yöntem Alo Dilenci hattı: Rastgele arayıp iban numarası veriyorlar

Kimi yanına evladını alıyor, kimi ise farklı yollara başvurarak dileniyor, kolay yoldan para kazanıyorlar. Ama polis ekipleri dilencilere göz açtırmıyor, kıskıvrak yakalıyor.

Daha fazla haber için : www.sabithaber.com

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Dilencilikte yeni yöntem “Alo Dilenci” hattı