Ekrem İmamoğlu, Tanju Özcan’a katılmadığını söyledi

ekrem-imamoglu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bolu’da yaşayan yabancılardan su kullanımı ücreti ve katı atık vergisinin 10 kat fazla alınacağını söyleyen Tanju Özcan’a katılmadığını söyledi.

DW Türkçe’nin sorusunu yanıtlayan Ekrem İmamoğlu, “O tür söylemleri kabul etmiyorum” dedi.

Ekrem İmamoğlu, 550 bin civarında resmi mülteciden bahsedildiği dönemde Birleşmiş Milletler’in (BM)‘İstanbul’da 1 milyon 550 bin var’ diye bir raporu olduğunu’ söyledi.

BM mültecilerden sorumlu masanın sorumlusuyla işbirliği protokolü yaptıklarını belirten Ekrem İmamoğlu, şunları söyledi: Niye? Bu insanlar burada yaşıyor şu anda. Kaç milyon insana hizmet veriyoruz? Ulaşımla ilgili 15 milyon küsür, artı yolcusu, artı turisti diyoruz ama diğer rakamlara baktığınızda iki milyona doğru giden sığınmacı, mülteci ya da vatandaş olmuş olanlar gibi bazı yeni sayıları üstüne koyduğunuzda biz belki 18-19 milyona hizmet ediyoruz. Türkiye’de ne yazık ki durdurulamayan bir akım var. 5-6 milyon rakamlarına doğru gittiği tahmin edilen bir süreç var. Bu artık demografinin tümden değişimine giden bir altlık oluşturuyor. Bütün bunların temelden ele alınacağı bir dönemi oturup konuşmak zorundayız.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ekrem İmamoğlu, Tanju Özcan’a katılmadığını söyledi