Erdoğan’a söylediği sözler nedeniyle Canan Kaftancıoğlu hakkında soruşturma başlatıldı

featured

Erdoğan’a söylediği sözler nedeniyle Canan Kaftancıoğlu hakkında soruşturma başlatıldı. Canan Kaftancıoğlu hakkında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözleri gerekçesiyle resen soruşturma başlatıldı.

DHA’nın haberine göre Canan Kaftancıoğlu’nun 12 Ağustos’ta İstanbul Planlama Ajansı merkezinde yapılan toplantıdaki konuşmasında, Erdoğan’a yönelik sarf ettiği söz ve beyanların “cumhurbaşkanına hakaret” suçu kapsamında olduğu iddiası üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Kaftancıoğlu hakkında “cumhurbaşkanına hakaret” suçu kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu’nca soruşturma yürütülecek.

Erdoğan’ın avukatları, Cumhurbaşkanı hakkında “küçük düşürücü ifadeler” kullandığı gerekçesiyle Kaftancıoğlu hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Erdoğan’ın avukatları aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulan suç duyurusu dilekçesinde, Kaftancıoğlu’nun konuşmasında “Erdoğan’a yönelik küçük düşürücü, aşağılayıcı ve hukuk düzeni tarafından hiçbir şekilde kabul edilemeyecek bir üslup ile yüz kızartıcı ifadeler kullandığı”, “Erdoğan’ın onur, şeref ve haysiyetini zedelediği” ve “ağır hakaretler ile kişilik haklarını ihlal ettiği” iddia edildi.

Dilekçede, “Şüpheli hiçbir ahlaki ve toplumsal değerle bağdaşmayacak şekildeki ifadelerle müvekkilime alenen hakaret etmiş ve bu hakaretleri basın yoluyla yapması sebebiyle suçun nitelikli hali sübut bulmuştur” ifadesine yer verilmiş ve Kaftancıoğlu’nun, “Cumhurbaşkanına alenen hakaret” suçundan cezalandırılması istenmişti.

Kaftancıoğlu bahsedilen konuşmasında, “Demokrasi yoluyla bir diktatörü bu ülkeden göndereceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

Daha fazla haber için : www.sabithaber.com

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Erdoğan’a söylediği sözler nedeniyle Canan Kaftancıoğlu hakkında soruşturma başlatıldı