Ana Sayfa Türk Dünyası Erşat Salihi'den Kerkük Kaymakamı Açıklaması

Erşat Salihi’den Kerkük Kaymakamı Açıklaması

Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı Erşet Salihi, Kerkük Adliyesi, başbakan, Şeffaflık Kurulu başkanı ve Yüksek Yargı Meclis Başkanı’nı, gözaltına alınan Kerkük Kaymakamı’nı serbest bırakmaya çağırdı.

- Reklam -

Kerkük Şeffaflık Kurumuna bağlı Kerkük Adliyesi, Kerkük Kaymakamı Felah Yayçılı’nın, arazileri gasbetme sorununu durdurmakta ciddi çalışmadığı ittihamı ile gözaltına alınmıştı.

Salihi, Kerkük’teki arazi gasbetme meselesinin, Erbil ve Süleymaniye’de bulunan bazı siyasi partiler tarafından gerçekleştirildiğini belirterek gasbetme meselesinin 2003 yılına dayandığını belirtti.

Arazileri gasbetme konusunun çeşitli şekillerde yasanın uygulamasından sonra bile devam ettiğini belirten Salihi, Kerkük Kaymakamı’nın karmaşık bir siyasi durum altında bu gasbetme meselesini durdurma yetkisi olmadığını kaydetti.

Salihi ayrıca, yasanın getirilmesinden sonra, kazanılan hedeflere işaret ederek, Kerkük’ü yakıp şehri iç savaşa sürüklemekle tehdit edenler, Erbil’deki Irak yargısı tarafından bugün serbest bırakıldıklarını sözlerine ekledi.

Son Haberler

- Reklam -