Ana Sayfa Gündem FETÖ'cüler olası Ermenistan operasyonu planını yayınladı

FETÖ’cüler olası Ermenistan operasyonu planını yayınladı

Yıllarca devletin en stratejik noktalarına sızan FETÖ’cüler, devletin en mahrem bilgileri çalarak ajanlığını yaptıkları güçlere ulaştırdılar. Bu uğurda Kozmik Oda’ya dahi giren FETÖ’cülerin ihanetleri 15 Temmuz sonrası kaçtıkları ülkelerden devam ediyor.

- Reklam -

FETÖ’cüler tarafından kurulan ve tüm amaçları Türkiye’yi terör örgütleri ile ilişkili göstermek olan “Nordic Monitör” isimli site, Türkiye’nin Ermenistan’a yönelik askeri planlarına ilişkin bilgi notlarını yayınladı.

Kapatılan Zaman gazetesi yazarı Abdullah Bozkurt imzalı haberde “Operasyon Altay” kod adlı direktif ve “Operasyon Oğuztürk” kod adlı hava harekât planına yönelik bilgiler paylaşıldı.

FETÖ’cüler Genelkurmay’a sunulan harekat planına ilişkin bilgi notunun bir bölümünü yayınlayarak  planın halen geçerli olduğunu belirttiler.

Haberde “Oğuztürk Hava Operasyon Planı” olarak adlandırılan hava saldırısı operasyonlarını içeren sayfaların bir kısmının kaybolduğu iddia edildi.

FETÖ’cülerin Türkiye aleyhine haberleri Ermenistan ve Yunanistan basınında da yer aldı.

Armenpress Haber Ajansına konuşan bir FETÖ’cü, yayınlanan evrakların gerçek olduğuna inandığını dile getirdi. Yunan basını bunları “sansasyonel” olarak değerlendirdi. Yunan gazetelerinde şu yorum yer aldı: “Bu belgeler nedeniyle Yunanistan’da kimi çevreler, Ermenistan’ın Suriye’den sonra Türkiye’nin hedefi olacağını düşünüyorlar.”

Bu belgelerin gerçek olup olmadığı netlik kazanmadı ancak FETÖ’cülerin Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı düşmanlığını göstermesi açısından kayıtlara geçti.

Kaynak: Veryansintv.com

Son Haberler

- Reklam -